Učedníci, třetí díl: Začátek kněžství neustojí každý - Bez filtru

Učedníci, třetí díl: Začátek kněžství neustojí každý
16.11.2023
0:00 43:43

Třetí díl série Učedníci věnujeme formaci již vysvěcených kněží. Ta je podle vatikánského dokumentu Ratio fundamentalis nezbytnou podmínkou pro dobré vykonávání kněžské služby a dokument se jí věnuje poměrně obšírně. Existují u nás možnosti dalšího systematického vzdělávání pro kněze? Mají na to vůbec čas a sílu? A kdo se věnuje těm, kteří před sebou mají několik let ve funkci spirituála či rektora semináře, což na ně klade velmi vysoké nároky?

V rozhovorech s bohoslovci, jejich představenými, kněžími v praxi, biskupy nebo psychoterapeutem popisujeme stav a problémy institucí, kde jsou formováni budoucí katoličtí kněží. Zajímá nás skutečný stav věcí a se všemi zúčastněnými hledáme, kam dál. Pojďte hledat s námi. Čtyřdílnou podcastovou sérii připravili a k poslechu zvou Anežka Wiewiorková a Ondřej Havlíček.

Na herohero.co/bezfiltrubonusy najdete rozhovor s bývalým a současným spirituálem konviktu - s Petrem Vrbackým a Josefem Novotným si povídal Ondřej Havlíček. (Části, které jsme použili v sérii Učedníci, v tomto rozhovoru neuslyšíte.) Jací absolventi by podle nich měli z konviktu vycházet? V čem spočívá práce spirituála? A jak vnímají kněžský seminář?

Populární epizody podcastu Bez filtru

Nejnovější epizody podcastu Bez filtru