#87 V rytmu swingu z pekelného vrchu až do tunelů metra - Audinovinky

#87 V rytmu swingu z pekelného vrchu až do tunelů metra
3.6.2019
0:00 45:34

Čtrnáct dní uběhlo jako voda a na světě je další díl podcastu Audinovinky. Rozjedeme to rovnou s jedním Pekelným vrchem (0:36) a zamotáme se u označení "přesně" (1:01) (a tahle zábava se mimochodem ještě vrátí). Michal Petru neprávem obviní, že nezná tuhle první, velkolepou novinku (3:36) a následovat bude jejich boj o to, který spisovatel je podle nich nejlepší (6:03). Je to samozřejmě Neil Gaiman...

Jako druhá novinka se vrátí vyšetřovací pár Mia a Holger (7:15). Na severskekrimi.cz si můžete přečíst zmiňovanou recenzi. Ale Michala obsah audioknihy vlastně nezajímá, samozřejmě jde jen po číslech (9:05) a podle nich prý uhodne vraha! Na závěr přidáme příběh toho, jak vlastně tahle populární detektivní série vznikla a zjistíte, proč žije Bjork na letišti (10:43).

Dál budeme vyvolávat déšť (12:37) a před-svěčovat (15:47), což se prý bude Michalovi s Ivanem v blízké budoucnosti mooooc hodit (18:30).

Petru zajímá, kam zmizel její sýr (18:45), který Michal označí za ideálního kandidáta na konkrétní políčko naší Audioknižní výzvy.

Z jednoho bludiště potom přeskočíme do tunelů moskevského metra (23:50), s novinkou, na kterou nám často chodily dotazy. Krom jiného třeba zjistíte, kde vzal Glukhovsky skutečnou inspirací při psaní (27:32).

A abychom si z těch všech bludišť a tunelů oddychli, půjdeme tančit v rytmu swingu (29:04) s novinkou, díky níž Petra získá mínusové body. Dovolila si totiž místo Mirky oslovit strýčka Gůgla (29:41).

K poslední novince přidáme i něco málo z historie Supraphonu (20:28) a potom už je čas podívat se na to, co nás zaujalo.

Obě věci spolu souvisí. Petru totiž zaujala služba jazykovymentoring.sk (32:12), kterou objevila díky jednomu video rozhovoru. Michal se přesvědčil, že teda určitě není zpátečnický (34:38). A co víc, je to vlastně influencer! Přečetl si totiž po veletrhu knihu Kříďák (34:38) a donutil Petru si to poslechnout, aby se potom sám vrátil k německé verzi - Kříďáka ve všech audio-podobách najdete tady: The Chalk Man, Der Kreidemann, Kříďák.

No a celé to uzavřeme ještě rychlejším okénkem dalších novinek v heslech (39:16).

Nezapomeňte, že za 14 dní jsme zase zpátky s další várkou novinek. A že všechny nové audioknihy vždycky najdete v novinkách na Audiolibrix. Včetně těch, které jsme v rychlém okénku jen prolétli :)

Poslouchání zdar!

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky