#9a Audio Agathy Christie, 1. část - Nastražený uši

#9a Audio Agathy Christie, 1. část
21.2.2019
0:00 44:00

Do povídání o zvukových zpracováních povídek a románů Agathy Christie se pustili Jakub Horák a Lukáš Vavrečka. A protože je toho opravdu hodně, co bylo od královny zločinu nahráno, a protože i ukázek bylo dost, bylo třeba rozdělit podcast na dvě části. Toto je první z nich.

Nejprve se Lukáš, který s nápadem na tematický podcast přišel, svěřil, proč právě Agatha (3:27). Spolu s Jakubem pak probrali povídky s Herculem Poirotem, které byly natočeny pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé, a které po letech vydalo Tympanum (4:52). Zazněla ukázka ze Ztracené školačky s Vladimírem Brabcem (10:33) i z Druhého gongu s výraznou Taťjanou Medveckou (13:44). A samozřejmě řeč přišla i na rozsáhlý cyklus povídek Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (17:21). Od času 21:55 se Jakub s Lukášem zabývali poirotovskými dramatizacemi, aby mohla zaznít ukázka z Královského rubínu.

Na povídky a dramatizace se slečnou Marplovou došlo v čase 25:59. A ukázky z ostatních, nepoirotovských a nemarplovských děl Agathy Christie zazněly od času 33:51.

Populární epizody podcastu Nastražený uši

Nejnovější epizody podcastu Nastražený uši