Konec února přinesl 13 audioknižních novinek - naposlech.cz

Konec února přinesl 13 audioknižních novinek
1.3.2020
0:00 4:21

Audiokniha Atuánské hrobky je druhou částí kultovní fantasy série o Zeměmoří – světě čarodějů, tajemství a magie, který stvořila americká autorka Ursula K. Le Guinová. Strhující příběh mladé velekněžky Arhy pro spolek Mluvící kniha přečetl Tomáš Juřička, vydává Tympanum.

Profesionální závodník s vojenskou minulostí je členem jednoho z týmů na Tour de France. Po sérií podezřelých nehod se na něj obrátí policie s prosbou o pomoc. Thriller z prostředí nejznámějšího cyklozávodu Černý trikot jako audioknihu vydává Voxi, čte Zdeněk Kupka.

Rozhlasová úprava slavné konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti Jak je důležité míti Filipa Oscara Wilda byla natočena v roce 1980 s Bořivojem Navrátilem, Jaroslavem Kepkou, Luďkem Kopřivou a mnoha dalšími. Nyní ji digitálně vydává Radioservis.

Kouzlo životní spokojenosti spočívá v maličkostech. A proto je dostupné každému z nás. Text filozofa a teologa Anselma Grüna ukazuje, jak prožívat svůj život ve větším klidu a radosti. Audioknihu Kouzlo maličkostí vydává Tympanum v interpretaci Martina Zahálky.

Druhý díl audioknihy Letecké katastrofy a jejich vyšetřování Lukáše Musila seznamuje posluchače s dalšími 40 leteckými haváriemi, které ovlivnily vývoj letecké dopravy po druhé světové válce. Pro Audiotéku a Nakladatelství Regia ho načetli Jiří Schwarz a Libor Terš.

Román Maria Chapdelainová je příběhem o lásce v obtížných podmínkách kanadského venkova z časů, kdy platily všeobecně uznávané hodnoty a kdy lidé při získávání zemědělské půdy těžce zápasili s přírodou a přitom s ní žili v harmonii. Čte Ladislav Mrkvička, digitálně vydává Radioservis.

Třetí a poslední částí se završuje série Astrid Lindgrenové o svérázné Pippi, kterou ve slovenském jazyce audioknižně vydávají Wisteria Books a Slovart. I příběh Pippi Dlhá pančucha v Tichomorí čte Slávka Halčáková.

Islandský psychologický thriller Planina Steinara Bragiho můžou posluchači znát už z vysílání Českého rozhlasu. Tam ho v roce 2018 nastudovala s Lukášem Hlavicou režisérka Apolena Novotná. Nyní stejná nahrávka vychází péčí Radioservisu jako audiokniha.

Zvukové zpracování předlohy filmu Schindlerův seznam, oceněného sedmi Oscary, vychází v interpretaci Vladislava Beneše u vydavatelství Tympanum. Slavným filmem se nechala inspirovat nejen autorka obálky audioknihy, ale vychází z něj i hudba skladatele Dominika Svobody.

V týdnu konání parlamentních voleb na Slovensku vydal Publixing audioknižní podobu druhého románu Arpáda Soltése Sviňa. Systém, ve kterém neexistují hranice mezi mafií a politikou ani mezi zločinem a zákonem posluchačům přiblíží Peter Kočiš.

Novinka Karin Lednické Šikmý kostel vychází ve zvukové podobě díky vydavatelství OneHotBook současně s knihou. Příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě – také kvůli těžbě uhlí čte Vilma Cibulková.

Proč nám kručí v žaludku? Jak správně sedět na záchodě? Co pro nás dělají střevní bakterie a řadu dalších otázek, na které se mnohdy stydíme zeptat, zodpovídá audiokniha Taktne o tráviacom trakte. Čte Miroslava Frankovská, vydávají Publixing a Slovart.

Další dobrodružství desetileté Vladany, která se stala intergalaktickou strážkyní a spolu s kolegou a kamarádem Prasopsem se z malé planetky Zeměmě vydala do vesmíru vydává Radioservis. Audioknihu Vladana a Prasopes 3 Barbory Haplové čte Tereza Dočkalová.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz