Světoví autoři, interpreti i fotbalisti. To jsou nové audioknihy. - naposlech.cz

Světoví autoři, interpreti i fotbalisti. To jsou nové audioknihy.
23.2.2020
0:00 3:03

Milí posluchači, opět jsme tu s přehledem nových audioknih. Co přinesl 8. týden roku?

Vydavatelství Tympanum otevírá Báječný krámek s čokoládou – zvukovou podobu románu Jenny Colganové. Romantický příběh o Paříži, čokoládě a dvou velkých láskách čte Jana Štvrtecká. A pozor! Majitelé audioknihy na CD získají také sadu originálních receptů.

Tajemství úspěchu chlapce z chudinské čtvrti je prosté: talent, pracovitost, touha být vždy nejlepší a také bouřlivé a vítězné srdce. Jeho jméno je Cristiano Ronaldo a my jeho osud můžeme poznat díky biografii Petra Čermáka, kterou pro Audiotéku a nakladatelství Imagination of People čte Kajetán Písařovic.

A mimo abecední pořadí přidáváme hned další fotbalovou novinku. Stejní vydavatelé, stejný autor a stejný interpret se totiž postarali o biografii dalšího světového fotbalisty. Do své audioknihovničky tak můžete vedle Ronalda zařadit také titul Lionel Messi. Tak co? Jsou mezi fotbalovými fanoušky nějací posluchači audioknih?

Ale zpět na zem. Či lépe řečeno do podzemí, a to hned do jednoho z nejrozsáhlejších ve střední Evropě. Duch znojemských katakomb je dalším případem Oldřicha z Chlumu ze série Hříšní lidé Království českého Vlastimila Vondrušky. Čte Jan Hyhlík, vydává Tympanum.

Klub nenapravitelných optimistů je román Jeana-Michela Guenassii, který sklidil nadšené kritiky i několik literárních cen. Do utajeného šachového klubu ve čtvrti Montparnasse, kde se v roce 1959 scházejí uprchlíci z východního bloku, posluchače zavede Marek Holý. Vydává Tympanum.

Audiokniha Mlčení je drsným a zároveň poetickým příběhem o zániku křesťanské misie v Japonsku v 17. století. Román je považován za stěžejní dílo japonského spisovatele Šusaka Endóa a možná ho znáte z jeho filmového zpracování. Zvukovou podobu připravilo Voxi v interpretaci Martina Zahálky.

Publixing vydal další audioknižní příběh z Deníku dobrého detektiva Dominika Dána. Richard Krauz je v něm před silvestrovskou půlnocí roku 1999 povolán na hřbitov k náhrobnímu kameni postříkanému krví. A nejen to. Interpretační štafetu po Mariánu Geišbergovi převzal v audioknize Nevieš dňa, nevieš hodiny Martin Mňahončák.

Masadži Išikawa ve svém románu Řeka v temnotě otevřeně líčí svou bouřlivou výchovu v dětství, třicet šest brutálních let strávených v totalitním režimu Severní Koreje, útěk, při němž málem přišel o život, a nakonec i problémy, s nimiž se musel vypořádat po návratu do Japonska. Čte Vasil Fridrich, vydává Voxi.

Všechny novinkové audioknihy najdete na Audiolibrix. Jejich pravidelné přehledy připravuje naposlech.cz.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz