Nové audioknihy 8/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 8/2019
24.2.2019
0:00 2:41

Video: https://youtu.be/wT0tIhAjTvM

Po Panu Mercedesovi přichází Právo nálezce – druhý díl trilogie Stephena Kinga s bývalým detektivem Billem Hodgesem. Účinkují Jan Kanyza, Petr Jeništa, Zdeněk Piškula a Hanuš Bor. Vydává OneHotBook.

Oheň probuzení je prvním dílem epické ságy Draconis Memoria neboli Paměti draka skotského autora Anthonyho Ryana. Fantasy sérii v interpretaci Vasila Fridricha rozjíždí vydavatelství Bookmedia.

Nové nahrávky literárních lahůdek z pera Karla Čapka, Karla Poláčka, Eduarda Basse a Mileny Jesenské v podání Josefa Somra, Jana Kanyzy a Terezy Bebarové vydává pod názvem Povídky s úsměvem Supraphon.

Četbu z populární humoristické knihy Richarda Gordona ze života mediků, lékařů a jejich pacientů Doktor v domě vysílal v roce 2015 Český rozhlas. Nyní ji v interpretaci Aleše Procházky vydává jako audioknihu Radioservis.

William Stixrud a Ned Johnson mají za sebou v součtu 60 let praxe s demotivovanými, úzkostnými a depresivními dětmi. Znají všechna vaše rodičovská trápení a mají na ně řešení. Audioknihu Dítě na vlastní pohon v interpretaci Borka Kapitančika vydává Jan Melvil Publishing.

Nová řada Supraphon vypravuje… si klade za cíl zpřístupňovat archivní nahrávky povídek, fejetonů, úryvků z knih či vzpomínek. První díl představí Jaroslava Haška, Eduarda Basse, Karla Čapka, Otu Pavla, Jana Drdu a Bohumila Hrabala ústy Jaroslava Marvana, Františka Filipovského, Karla Högera a dalších. Vydává Supraphon.

Vydavatelství Tympanum připravilo zvukovou podobu dalšího románu Vlastimila Vondrušky, tentokrát z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého. Román o růži vychází v edici Načteno a v interpretaci Jana Hyhlíka.

Supraphon připravil reedici druhého dílu alba Hurvínkovy večerníčky pro kluky a pro holčičky. Nahrávka hlasů Miloše Kirschnera, Heleny Štáchové a Miroslava Černého z roku 1980 je tedy nyní v digitálním prodeji kompletní.

Gramofonovou desku se čtyřmi básněmi českého držitele Nobelovy ceny za literaturu vydal Supraphon v roce 1964. Nyní vychází Básnický portrét Jaroslava Seiferta v recitaci Jaromíra Spala znovu po 55 letech u stejného vydavatele a poprvé digitálně.

Music: https://www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz