Nové audioknihy 7. týdne - naposlech.cz

Nové audioknihy 7. týdne
16.2.2020
0:00 3:15

Rozhlasovou adaptaci slavného příběhu Lewise Carolla Alenka v kraji divů z roku 1966 vydává digitálně Radioservis. V režii Josefa Červinky účinkují Ivanka Devátá, Jaroslav Kepka, Zdena Hadrbolcová, Josef Svátek, Josef Kemr a další a další.

Je opravdu nutné brát tak vážně vzkaz třináctiletého školáka, který kdysi v časové schránce zanechal nenávistný vzkaz prorokující smrt hned několika lidem? Druhý díl islandské trilogie Yrsy Sigurðardóttir s názvem Černá díra čte Klára Cibulková, vydává OneHotBook.

Dobrodružství veverky Zrzečky je dnes už legendární vyprávění pro děti o životě lesních zvířat v křivoklátských lesích. Pohádky pro nejmenší napsal Josef Zeman, vypráví Ladislav Mrkvička. Rozhlasovou nahrávku z roku 1997 digitálně vydává Radioservis.

Malá Johanka se s mámou a bratrem přestěhovala do Zapadáčiku, kde je kromě malé školy už jen kostel a obchod. A poštovní schránka… Audioknihu pro děti od devíti let Johanka v Zapadáčiku napsala Toňa Revajová, čte Slávka Halčáková, vydávají Wisteria Books a Slovart.

Novinka Biancy Bellové, držitelky Magnesia Litery za román Jezero, nese název Mona a ve zvukové podobě ji připravila Audiotéka a vydavatelství Host. Podobně jako v Jezeře i v Moně autorka vykresluje tíživou a naléhavou atmosféru chvíle, kdy se člověk musí rozhodnout. Čte Lenka Krobotová.

Souborné vydání již dříve nahraných povídek Josefa Prokeše v autorském podání vychází digitálně pod názvem Na sviňu svět. Prokešovy povídky nechtějí být snadným pohodovým čtením – vždyť každá je odlišná formou i zpracováním – od monologu, přes milostný dialog v SMS.

Stopování nezemřelo. To jen někteří stopaři, hlásá slogan dalšího cestopisu Ladislava Zibury. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíme z horkých Athén přes divoký Balkán, rodný střed a malebné Pobaltí až za polární kruh. Audioknihu Prázdniny v Evropě čte Martin Písařík, vydává Voxi.

Kdo chce přežít studenou válku, musí být tvrdší než železná opona. OneHotBook vydává v interpretaci Martina Zahálky zvukovou podobu knihy Johna le Carré Špion, který přišel z chladu, která byla magazínem Time zařazena mezi 100 nejvýznamnějších světových románů.

A na závěr ještě Temný plameň – audioknižní podoba novinky Michaela Connellyho. Harry Bosch tentokrát vyšetřuje vraždu problematického mladíka, nevyřešený případ, který byl srdeční záležitostí muže, kvůli němuž se Bosch stal policistou. Čte Ivo Gogál.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz