Nové audioknihy 7/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 7/2019
18.2.2019
0:00 3:01

Video: https://youtu.be/c2si64cWBic

Sedmý týden roku 2019 přinesl především nová vydání archivních nahrávek, ale samozřejmě i fungl nové audioknihy.

„Na každý slib jednou dojde“ varuje anotace audioknihy Tiché lži. Rafinovaný psychologický thriller od autorky bestselleru Ví o tobě, Sarah Pinborough, vypráví Lucie Kožinová a první kapitolu Lukáš Hlavica. Vydávají Bookmedia.

Nová majitelka Domu U tří štítů se smiřuje se smrtí syna a současně s podivnými nabídkami na odkup sídla i se vším vybavením. Další případ Z archívu Sherlocka Holmese čte opět Václav Knop, vydává Kanopa.

Příběh o lásce, naději a o tom, že štěstí není nedosažitelné napsala Karin Krajčo Babinská – režisérka filmů Pusinky nebo Křídla Vánoc. Audioknihu Za sny čte spolu se svým manželem, zpěvákem Richardem Krajčem. Vydává Audiotéka.

Sérii Toulek českou minulostí završuje Radioservis vydáním osmnácti závěrečných dílů. Po více než 23 letech vysílání skončil loni jeden z nejpopulárnějších rozhlasových pořadů. I ty poslední napsal Josef Veselý, režii měl Jaromír Ostrý.

Hned dvě historické detektivky z cyklu Letopisy královské komory Vlastimila Vondrušky vydává Tympanum. Jak Otrávený pohár, tak Mrtvého posla pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana načetl v roce 2017 Jan Hyhlík.

Hurvínkovy večerníčky pro kluky a pro holčičky (1) vydal Supraphon poprvé v roce 1982. Na CD již jednotlivé díly vyšly v různých kompilacích (leckdy i pod jinými názvy scének), nyní toto album vychází v původní podobě, poprvé digitálně.

Podobně je na tom i druhý díl hurvínkovské První pomoci z roku 1986. Napsali ho Vladimír a Irena Strakovi spolu s Milošem Kirschnerem, který je opět interpretem rozpustilého Hurvínka i jeho taťuldy. V roli máničky se představuje Helena Štáchová. Vydává Supraphon.

Vybrané kapitoly z knihy Jaromíra Johna Rajský ostrov o požáru a stavbě Národního divadla vydal Supraphon v roce 1963. Nyní tato audiokniha v půvabné interpretaci Františka Smolíka vychází poprvé digitálně.

Čtrnáct monologů českých herců a hereček vyšlo jako dvojalbum v roce 1965. Galerií podobizen výrazných hereckých tváří vás provede Bohuš Záhorský. Hrdiny okamžiku digitálně vydává Supraphon.

Jednotlivé snímky z původního alba Povídky Šimka a Grossmanna 3, jež vydal Supraphon v roce 1981, byly už několikrát vydány na různých kompilacích. V původní podobě vychází tento titul s oblíbenou dvojicí digitálně úplně poprvé.

Music: https://www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz