Devět statečných nových audioknih (6/2020) - naposlech.cz

Devět statečných nových audioknih (6/2020)
9.2.2020
0:00 3:12

Novela belgického spisovatele Christopha Van Gerreweye Abys věděla není romantická ani dojemná. Trochu nervózně a trochu komicky skicuje obraz moderního partnerství v blahobytné západní Evropě. Audioknihu v interpretaci Marka Kristiána Hochmana a Kateřiny Jebavé vydávají Větrné mlýny.

Zkroťte návykové technologie a získejte zpět svůj čas a koncentraci vyzývá slogan audioknihy Digitální minimalismus. Cal Newport v ní ukazuje, že nutkavé používání sociálních sítí a dalších digitálních výdobytků nám neposkytuje žádný hlubší užitek. Čte Martin Veselý vydává Jan Melvil Publishing.

Sourozenci Fíla a Žofie mají problém: jejich maminka je smutná, protože ztratila zlatý prstýnek. Dvojčata se snaží obstarat prstýnek nový, na jeho koupi jim ale nestačí ani všechny jejich úspory v prasátku. Audioknihu Petra Stančíka Fíla, Žofie a smaragdová deska čte Martin Myšička, vydává Audioberg.

Postavy audioknihy Judith Hermannové Lettipark jsou někdy úplně bezbranné. O to intenzivnější jsou jejich setkání s jinými, milovanými nebo cizími lidmi. Tyto momenty nastávají bezděčně, bez vzruchu a pod povrchem vyvolávají existenciální tíhu. Čte Kateřina Jebavá, vydávají Větrné mlýny.

Muž, sžíraný pocitem viny i tíhou pozvolného duševního rozkladu, se rozhodne ukončit svůj život. V dopise na rozloučenou odhaluje okolnosti svého rozhodnutí i příčiny příšerných nočních můr, které ho pronásledují. Audioknihu Jiřího Maršálka Opravdový zbabělec čte a vydává sám autor.

Už od nepaměti si lidstvo klade otázky: Odkud pocházíme a kam směřujeme? Co je smyslem naší existence? Máme nesmrtelnou duši? Existuje Bůh? K vlastním úvahám chce inspirovat povídka Príbeh Vesmíru Dominika Forsberga, kterou čte Matej Landl.

Loňskou knižní novinku Michaely Klevisové Sněžný měsíc vydává audioknižně VOXI. Tentokrát kriminalista Josef Bergman vyšetřuje vraždu realitní makléřky na odlehlém místě vysoko v beskydských horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Čte Kristýna Kociánová.

Vydavatelství OneHotBook připravilo další audioknihu české autorky Petry Dvořákové, kterou už posluchači znají z jejích románů Dědina a Chirurg. Žhavá novinka Vrány vychází ve zvukové podobě současně s knižní předlohou v interpretaci Andrey Černé a Veroniky Khek Kubařové.

Lara Jean si schovává milostné dopisy, které napsala každému klukovi, do kterého se kdy zamilovala. Ale vlastně je psala sama pro sebe a nikdo jiný je neměl číst. Jednoho dne je ale někdo rozešle. Audioknihu Všem klukům, které jsem milovala Jenny Hannové čte Eva Josefíková, vydává Voxi.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz