Nové audioknihy 6/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 6/2019
11.2.2019
0:00 4:04

Video: https://youtu.be/0wdcT-YjG1o

V 6. týdnu roku 2019 si pro nás audioknižní vydavatelé připravili pěknou řádku novinek. Pojďme si je projít:

Sen stanout na povrchu Měsíce se změnil v zoufalou bitvu o život, kterou se zatajeným dechem sledoval celý svět. Příběh Apolla 13 nejspíš znáte z filmu s Tomem Hanksem, nyní si ho můžete poslechnout i jako audioknihu Toda Olsona v podání Ondřeje Nováka. Vydává CPress.

Do Berlína roku 1930, zářící metropole plné temných stínů, nás zavede audiokniha Tichý zabiják. Druhý díl série s komisařem Gereonem Rathem, hlavním hrdinou literární předlohy úspěšného seriálu Babylon Berlin. Čte Jan Teplý, vydává OneHotBook.

Radikální otevřenost je způsob, jak poskytovat cennou zpětnou vazbu, aniž byste škodili sobě nebo ostatním. Naučte se jí, posune dál nejen vás, ale i celý tým! slibuje anotace audioknihy Radikální otevřenost zkušené managerky Kim Scottové. Čte Michaela Rykrová, vydává Jan Melvil Publishing.

Byl ukraden diamant, který je součástí klenotů britské koruny. Vláda si tedy najme Sherlocka Holmese, aby jej našel a navrátil. Mazarinův drahokam je dalším případem slavného detektiva v nové audioknižní interpretaci Václava Knopa. Vydává Kanopa.

To, co se děje na planetě Zemi je neúnosné. Všichni si to uvědomují, ale nikdo netuší, jak se z toho dostat. Audiokniha (R)evolúcia vedomia se nemá líbit – je třeba ji pochopit. Spolu s Robertem Rothem čte zkrácený text z vlastní knihy Liana Laga, která je současně vydavatelkou.

Moderátor a bavič Karel Šíp s nadhledem sobě vlastním představuje témata, která ho zajímají, o kterých debatuje s hosty svého televizního pořadu Všechnopárty nebo jež vyplavila zákoutí jeho paměti. Karneval paměťových buněk vydává nakladatelství XYZ, pochopitelně v autorské interpretaci.

Divocí žolíci jsou třetím příběhem série Divoké karty amerického autora George R. R. Martina. Odehrává se v alternativní historii, v níž Zemi v roce 1946 zasáhne mimozemský virus, který všechny přeživší obdaří různými podivuhodnými silami. Čte Michal Stalmach, vydávají Bookmedia.

Český novinář Ondřej Kundra odhaluje působení ruských agentů na našem území i to, jak ruští špioni kradou naše tajemství. Audioknihu Putinovi agenti vydává nakladatelství BizBooks, čte Zbyšek Horák.

Historická detektivka Juraje Červenáka Krev prvorozených odkrývá tajemné spiknutí v labyrintu rudolfinské Prahy. Druhý případ kapitána Steina a notáře Barbariče přichází k posluchačům jako první audioknižní v interpretaci Marka Holého a péčí vydavatelství Tympanum.

Otevřené a osobní vyprávění největší hokejové legendy všech dob Wayna Gretzkeho slibuje audiokniha s lakonickým názvem 99: Hokejové příběhy. Pro vydavatelství Bizbooks přečetl David Novotný.

Neználkovy příhody jsou nestárnoucím vyprávěním plným laskavého ponaučení a humoru, které okouzlilo celé generace dětských čtenářů. Pohádkový příběh Nikolaje Nosova čte Tomáš Juřička, vydává Tympanum.

Se zvukovými podobami dvou svých knih přišel scenárista, novinář a moderátor Milan Švihálek. Zapomenuté výpravy obsahují deset příběhů cestovatelů, kteří se pokoušeli otevírat našemu národu okno do světa.

Velký zeměpis malého světa vznikl na základě inspirace vzpomínkami na autorova dětská léta prožitá v srdci Hané na břehu řeky Moravy. Obě audioknihy vlastním nákladem vydal a čte Milan Švihálek.

Výběr z rozhlasového cyklu Přísně tajné o „muži, který leccos ví“ vychází jako audiokniha. Archivní nahrávku čtyř příběhů autorů Vladimíra Ježka a Arnošta Severa z roku 1968 s Milošem Kopeckým vydává poprvé digitálně Supraphon.

Music: https://www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz