Poslední nové audioknihy 51/2019 - naposlech.cz

Poslední nové audioknihy 51/2019
22.12.2019
0:00 4:13

Milí přátelé, naposledy v tomto roce jsme tu s přehledem nových audioknih.

Pilot a později poválečný instruktor létání Vilém Bufka je autorem knihy …a dole čeká kat o osudech jednoho letu válečného bombardéru Wellington 311. bombardovací perutě. Jako audioknihu ji v interpretaci Petra Třebického vydává Čti mi!

O žádné části zeměkoule nepanují tak zmatené a rozporuplné informace jako o Rusku. Proč tedy nevyrazit na cestu a neudělat si svůj vlastní obrázek? Audioknihu Couchsurfing v Rusku s podtitulem Jak jsem málem začal rozumět Putinovi čte Zdeněk Kupka a vydává Nakladatelství KAZDA.

Na pozadí lehce humorného vyprávění odkrývá Petra Dvořáková ve své knize Dědina venkovské hemžení v nepřikrášlené nahotě. O audioknižní podobu se postarali Pavla Tomicová, Dita Kaplanová, Jiří Vyorálek, Jaromír Dulava, Johanna Tesařová, Robert Hájek a Ivana Uhlířová. Vydává OneHotBook.

Celosvětově oblíbený příběh o nesmiřitelné válce Loverňáků a Velraňáků, dvou klukovských part ze sousedních vesnic, které se zarputile nenávidí a bojují proti sobě všemi možnými způsoby Knoflíková válka vychází digitálně v interpretaci Jana Novotného u Radioservisu.

Kdysi spojovala Kilrona a Paddocka láska k jedné ženě, teď je spojuje vyhnanství na Divokém západě a každodenní bitva o život svůj i těch, které přísahali ochránit. Audiokniha Léčka Louise L’Amoura vychází u Audiotéky a vydavatelství Alpress v interpretaci Jana Přeučila.

Rozhlasovou pohádku s písničkami Letí, letí svatojánci napsal s použitím některých motivů z knížky Jana Karafiáta Broučci Ivo Fischer. Z pomyslného zlatého fondu Českého rozhlasu ji vytáhl Radioservis, který ji nyní vydává digitálně.

Archiv Českého rozhlasu vydal i nahrávku Muž s břitvou. Jaroslav Putík v ní s humoristickým nadhledem načrtl portrét člověka usilujícího svobodně prožít život plný zajímavostí a nesvázaný konvenčními přikázáními a dobovými stereotypy. Čte Ladislav Mrkvička, vydává Radioservis.

A rozhlasový archiv ještě jednou. Hra Noční žokej vypráví komorní příběh několika postav, jejichž osudy dramaticky propojí jeden rozhlasový moderátor a jeho noční pořad. Účinkují Petr Pelzer, David Novotný, Boris Rösner, Valérie Zawadská a Věra Hučínová. Digitálně vydává Radioservis.

Knižní bestseller mistra české military sci-fi, spisovatele Roberta Fabiana Planeta mezi dvěma slunci je další audioknihou z dílny vydavatelství Walker & Volf. O tom, že vesmír je dost nebezpečné místo, ve kterém není snadné přežít a někdy je těžké i zemřít čte Tomáš Mařas.

Audioučebnice moderní rétoriky pro každého od kurátora konference TED Chrise Andersona má ambici naučit vás efektivně prezentovat své myšlenky a nápady. Přednášejte jako na TEDu čte Jiří Schwarz, vydává ProgresGuru.

Příběh malé Anny, která se v pěti letech naučila sama číst a dělá vše proto, aby mohla chodit do školy napsala slovenská autorka Toňa Revajová. Audioknihu Rok Sivka ohniváka čte Táňa Radeva a vydávají Wisteria Books.

Harvardský profesor a poradce pro vyjednávání Deepak Malhotra ve své knize Vyjednejte nemožné ukazuje, jak na potenciálně výbušné situace, jejichž řešení se zdá být nemožné. Čte Gustav Bubník, vydává Progres Guru.

A letošní přehled novinkových audioknih uzavřeme záznamem autentického rozhovoru Tomáše Černého s akademickým malířem Jiřím Anderlem. Audiokniha Zázraky na Hradčanech je příjemnou procházkou s příjemným člověkem. Vydává Radioservis.

Pěkné prožit vánočních svátků a šťastný nový rok vám přeje naposlech.cz

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz