Nové audioknihy. Kterou si pustíte jako první? (5/2020) - naposlech.cz

Nové audioknihy. Kterou si pustíte jako první? (5/2020)
2.2.2020
0:00 3:23

Podívejte se na další z pravidelných přehledů nových audioknih. A vezmeme je opět od A do Ž.

5 100 kilometrů za 57 dní nepřístupným terénem Antarktidy, přes jižní pól, úplně sám bez jakékoli pomoci. Takovou cestu vymyslel a uskutečnil Mike Horn, jehož knihu Antarktida: Můj životní sen čte Luboš Ondráček a ve zvukové podobě vydává VOXI.

Stejný vydavatel připravil audioknižní podobu třetího dílu série Bratrstvo Johna Flanagana. Hal a jeho bratrstvo Volavek v něm pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Interpretem celé série je Pavel Neškudla.

Slovenská audioknižní série s Harry Boschem je stále o krok před tou českou. Publixing spolu s vydavatelstvím Slovart připravil už třetí případ z pera Michaela Connellyho s názvem Betónová blondína. Přečte vám ho Ivo Gogál.

Unikátní sbírku pohádek 18 populárních českých autorů knížek pro děti i dospělé Černobílé pohádky vydává Albatros. Všichni spisovatelé se na knížce podíleli bez nároku na honorář a významná část peněz z prodeje putuje na konto Společnosti pro ranou péči. Čtou Pavla Vitázková a Jiří Dvořák.

A ještě jednou Albatros. Tentokrát se čtvrtou foglarovkou v nové audioknižní podobě. Na počátku Dobrodružství v Zemi nikoho stojí odpozorovaný večerní rozhovor morseovkou z jednoho okna do druhého. Celý příběh odvypráví Lukáš Příkazký.

Poté, co srovnali se zemí vesnici, jejíž obyvatele zabila parazitická plíseň, odvezli si agenti Agentury pro odvracení hrozeb jediný vzorek. A ten se po 30 letech začíná šířit... Thriller od scenáristy Jurského parku Davida Koeppa Parazit čte Filip Švarc, vydává Tympanum.

Studovat na magické škole, za bratra mít draka a za nepřítele jeho dračího bratra, to není snadné. Ani kouzelný džin to nemá jednoduché, když se má postavit proti rodině svého pána. Druhý díl série Sedmý smysl Ilky Pacovské Ostrov zasvěcení čte Margit Vinklárková, vydává Čti mi!

Tympanum připravilo thriller Sharon Boltonové Už teď jsi mrtvá. Vzpomínky i přítomnost, láska a smrt se proplétají v jedinečném podání čtyř hereckých osobností až do překvapivého finále. Účinkují Michal Bumbálek, Jan Kolařík, Eva Novotná a Jana Štvrtecká.

Nastal čas skoncovat s érou přepracovanosti. Obdiv už nesklízí workoholik, ale ten, kdo si při zachování profesionality dokáže v klidu užít své odpolední volno i víkendy. Audioknihu V práci nemusí být blázinec čte Ondřej Halámek, vydává Jan Melvil Publishing.

Celkově devátý, audioknižně ovšem třetí případ soukromého vyšetřovatele Davida Rakera Žena mého života vydává Audiotéka. O tom, co se stane poté, když se objeví žena, která tvrdí, že je Rakerovou manželkou bude vyprávět Igor Bareš.

Pravidelné přehledy nových audioknih pro všechny zvídavé posluchače připravuje naposlech.cz

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz