Konečně Královna ohně, Oddělení Q a další nové audioknihy (49/2019) - naposlech.cz

Konečně Královna ohně, Oddělení Q a další nové audioknihy (49/2019)
8.12.2019
0:00 5:15

Co vybrat z nabídky nových audioknih uplynulého týdne?

Možná hned původně sedmidílnou rozhlasovou četbou z románu Alexandra Dumase staršího Dobrodružství hraběte Lydericha, kterou Radioservis vydává digitálně. Příběh o přátelství, lásce i zradě čte Otakar Brousek (taky starší).

Hilda a pidilidi je první ze série příběhů modrovlasé Hildy, jejíž dobrodružství nejprve uchválita příznivce komiksů, pak vznikl animovaný seriál a později i knižní série. Tu nyní pro OneHotBook vypráví Martha Issová.

Publicista a komentátor Michal Kašpárek se v temné grotesce Hry bez hranic strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y. Audioknihu čte Filip Švarc, vydává Euromedia Group.

Nadčasový bestseller osobního rozvoje a mezilidské komunikace Jak získávat přátele a působit na lidi Dalea Carnegieho se dočkal zvukové podoby revidovaného vydání. 12hodinovou četbu pro vydavatelství ProgresGuru obstaral Jiří Schwarz.

Posluchači se v tomto týdnu dočkali také finále fantasy trilogie Anthonyho Ryana Stín krkavce. Audiokniha Královna ohně vychází stejně jako obě předešlé u OneHotBook a účinkují v ní Ivan Lupták, Pavel Soukup, Eva Josefíková, Klára Suchá, Jiří Suchý z Tábora a Michal Zelenka.

Oceňovaná kniha Penelope Lively Měsíční tygr vychází ve zvukové podobě u OneHotBook. Ústřední postavou je historička Claudia Hamptonová, která teď na nemocničním lůžku sepisuje „dějiny světa a zároveň s nimi i ty své“. Čte Taťjana Medvecká.

Autorka knihy Miluj svůj život vysvětluje, jak limitujeme své myšlení a názory a tím vytváříme ve své hlavě zárodky a příčiny nemocí. Audioknihu, která má ambici vést nás k pozitivním změnám v našem myšlení čte Pavla Charvátová, vydává Pragma.

Už osmý svazek, dá-li se to tak v případě audioknih nazvat, řady detektivní případů z oddělení Q Jussiho Adler-Olsena připravilo v interpretaci Igora Bareše vydavatelství OneHotBook. Oběť 2117 slibuje odhalit kousek Asadovy minulosti.

Četbu autobiografického vyprávění Stanislava Vávry o životě v pražské Libni natočil v roce 1997 v interpretaci Ladislava Mrkvičky Český rozhlas. Jako audioknihu Perpetuum mobile ji nyní digitálně vydává Radioservis.

Jeden ze čtyř románů se Sherlockem Holmesem, legendární Pes baskervillský, se konečně dočkává vydání v nekrácené podobě. Pátrání po záhadě dávného rodového prokletí mohou posluchači sledovat ve slovenském jazyce v interpretaci Mira Nogy díky vydavatelství Slovart.

Další nahrávkou z archivu Českého rozhlasu jsou Plavci na Sázavě Jana Morávka. Ladislav Mrkvička přečte román o nenávratně zmizelém světě plavců dřeva, o jejich životě, boji se zaměstnavateli i o svérázné kráse kraje přelomu 19. a 20. století. Digitálně vydává Radioservis.

Rozsáhlý historický román Josefa Tomana Po nás potopa, který poprvé vyšel v roce 1963, sugestivně a barvitě přibližuje atmosféru antického Říma za vlády Tiberia a Caliguly. Téměř 32hodinové četby se pro vydavatelství Čti mi! ujal Jiří Pobuda.

V audioknize Povídky ze seznamovacích víkendů a dovolených popisuje Jan Kučera zajímavosti i pikantnosti ze seznamovacích víkendů a dovolených, které léta organizoval. Ve vydavatelství Creatio namluvil Luboš Pavel.

Právo první noci Vlastimila Vondrušky je historická detektivka ze série Hříšní lidé Království českého. Čte ji Jan Hyhlík, vydává Tympanum v edici Načteno.

Téměř přesně po roce se posluchači dočkali pokračování série Tři kapitáni autora české fantastiky Michaela Bronce. Druhý a třetí díl příběhu z časů, kdy zas budou muži silní a ženy krásné, vydávají Straky na vrbě a čte je Jiří Pobuda.

Román novináře Edvarda Valenty Žít ještě jednou lze vnímat jako napínavý kriminální příběh neobyčejně komplikované trojnásobné vraždy a současně jako určitou životní bilanci středoevropského intelektuála Valentovy doby. Čte Ladislav Mrkvička, digitálně vydává Radioservis.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz