17 nových kousků (Nové audioknihy 47/2019) - naposlech.cz

17 nových kousků (Nové audioknihy 47/2019)
24.11.2019
0:00 5:11

Současně s rozhlasovou premiérou nového nastudování hry Žebrácká opera Václava Havla vydává toto stěžejní dílo Radioservis na CD a v digitálních distribucích. V režii Lukáše Hlavici účinkují Jiří Dvořák, Viktor Preiss, Taťjana Medvecká a další.

Knihu Jakuba Szántó Za oponou války připravilo Tympanum jako audioknihu v interpretaci Davida Matáska. Válečný reportér a zpravodaj České televize na Blízkém východě v ní přibližuje dramatické zážitky z frontových linií, teroristických útoků, revolucí i státních převratů.

Ke dvěma postavičkám známým z besteselleru Spencera Johnsona Kam se poděl můj sýr, se tentokrát přidává třetí, s jejíž pomocí zjistíte, jak se dostat z bludiště. Audioknihu Ven z bludiště čte Martin Zahálka, vydávají OneHotBook a Pragma.

Audiotéka ve spolupráci s nakladatelstvím Host vydává zvukovou podobu prvního dílu fantasy série Země Lot amerického autora Jonathana Frenche. Krví nasáklé fantasy plné sarkasmu a temnoty Šedí bastardi čte Pavel Soukup.

Publicista Luděk Navara komentuje v audioknize Příběhy železné opony represe režimu, jemuž se podle dobových statistik povedlo zmařit víc než 90 procent útěků „za kopečky“, a předkládá je jako memento pro dnešní dobu. Čtou Bára Štěpánová, Jiří Hromada a Pavel Soukup, vydává OneHotBook.

Jeden z nejznámějších románu Stephena Kinga Osvícení se konečně dočkal české audioknižní podoby. O tom, co se stalo v jednom horském hotelu, vám bude vyprávět Petr Jeništa. Audioknihu s nepřehlédnutelným obalem vydává OneHotBook.

Že malé lži a velká tajemství dokážou zničit vztahy nejen v kruhu rodinném, ale přímo v celém městě, posluchače přesvědčí detektivka Harlana Cobena Nenech to být. Po stopách 15 let starého případu půjdeme společně s interpretem Gustavem Haškem v audioknize vydavatelství OneHotBook a Kalibr.

Dalším z případů Hercula Poirota v podání Lukáše Hlavici je audiokniha*** Němý svědek***. Svérazný belgický detektiv se při vyšetřování údajně přirozené smrti bude muset domluvit s nezvyklým korunním svědkem. Ten je ostatně vyobrazen i na obálce audioknihy, kterou vydává OneHotBook.

Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Anna a Britta – to jsou nezapomenutelné děti z Bullerbynu, kterým vdechla život slavná Astrid Lindgrenová. Audioknihu My všetky deti z Bullerbynu vydává ve slovenské interpretaci Táni Pauhofové Slovart.

Audiokniha*** Mikeš u cirkusu*** byla nahrána v roce 1995, kdy také vyšla na audiokazetě u Bonton Music. Nyní toto pokračování vyprávění Josefa Lady „o kocourkovi, který mluvil“ v podání Nadi Gajerové, vydává Supraphon poprvé digitálně.

Dvě povídky z pera Jussiho Adler-Olsena, jehož případy oddělení Q znají i audioknižní posluchači, jsou skvěle okořeněnými zabijáckými jednohubkami. Pod společným názvem Malé pikantní vraždy je v interpretaci Petra Čtvrtníčka vydává OneHotBook.

Kdo maže, ten jede je detektivním příběhem české autorky Marie Rejfové, v němž se svérázná učitelka Josefína Divíšková snaží přijít na kloub zločinu ve sněhovou vánicí odříznutém mlýně. Případ takové české slečny Marplové čte Lenka Žádníková a vydává Audiotéka a Mystery Press.

V předprodeji se objevila první audiokniha populárního Roberta Bryndzy Kanibal z Nine Elms. Návrat k 15 let starým událostem, kdy Kate Marshallová dokázala vyřešit případ nebezpečného sériového vraha, v interpretaci Martina Stránského vydává nakladatelství Cosmopolis.

Dvanáct rozhovorů Jiřího Janouška s Janem Werichem doplňují dobová svědectví a komentáře Jiřího Voskovce, Miroslava Horníčka a dalších lidí, kteří byli Werichovi na blízku. Audiotéka a Práh vydává zvukovou podobu knihy Jan Werich za oponou v podání Dušana Sitka.

Tebenas vydal dvě archivní rozhlasové hry ze série s inspektorem Šmidrou. V případech Mlhy na hradlech a Bylina o skonu inspektora Držiče se v roli svérázného vyšetřovatele představil František Filipovský. Tleskáme a těšíme se na další!

A ještě dva audioknižní počiny vydavatelství Slovart: Tím prvním je Chlapec v pásikavom pyžame Johna Boyna, který nedávno vyšel i v českém jazyce. Tentokrát můžeme slyšet příběh z válečného Berlína v podání Daniela Fischera.

A druhým je Emil z Lönnebergy Astrid Lindgrenové. Ožívá tak další z originálních postav neméně originální švédské spisovatelky, tentokrát v podání herce Mira Nogy. Vydává, jak už řečeno, Slovart.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz