Audioknihy jako na běžícím pásu aneb Nové audioknihy 46/2019 - naposlech.cz

Audioknihy jako na běžícím pásu aneb Nové audioknihy 46/2019
17.11.2019
0:00 7:26

100 x TGM je zvuková podoba knihy Pavla Kosatíka, kterou s Petrem Čtvrtníčkem a Danou Černou natočil Český rozhlas a nyní vydalo Universum ve spolupráci s Radioservisem jako audioknihu.

1793 je nejen název další audioknihy, ale také letopočet v němž se její děj odehrává. Autor historické detektivky Niklas Natt och Dag za ni obdržel Cenu Švédské akademie krimi literatury za nejlepší debut. Čte Daniel Bambas, vydává OneHotBook.

Thriller inspirovaný skutečnými událostmi vězeňské vzpoury v Leopoldově v roce 1990 Amnestie, která rozpoutala peklo, napsal Radovan Dunaj. Čte Petr Kubes a vydávají Bookmedia pod značkou Audiotéka.

AudioStory přichází s další historickou knihou Hany Whitton ve zvukovém zpracování. Cestu lásky a víry hrdé Přemyslovny Anežka Česká vám zprostředkují Jitka Ježková a Jaromír Meduna.

Románový debut Jana Svěráka Bohemia o českém režisérovi, který chce natočit hollywoodský film vydal v knižní i zvukové podobě Ikar. Audioknihu čte Kryštof Hádek.

Román Salmana Rushdieho Hanba, který ani ne před měsícem skončil coby četba na pokračování v Českém rozhlasu, si teď může najít cestu k audioknižním posluchačům. V režii Aleše Vrzáka čte Ladislav Frej, vydává Radioservis.

Tajemství meditace, dobrovolnictví, cestování, buddhistické filosofie a také o rovnoprávnosti žen – to všechno je v knize Terezy Vysloužilové Himálaj učitelka života – Ve škole jsme neprobírali. Čte ji Michaela Rykrová.

Mýty, pohádky, legendy a báje z celého světa, převyprávěné Vladimírem Hulpachem znají dobře i čeští audioknižní posluchači. Supraphon tentokrát s Bárou Hrzánovou nahrál jeho Indiánské pohádky.

První díl série Třídnice 4.B Michaely Fišarové nese název Kája a Claudie: Hra na štěstí a vypráví o dobrodružství dvojčat, které se rozhodnou řešit svou situaci v rozvedené rodině útěkem z domova. Audioknihu pro děti čtou Linda Rybová a Lukáš Příkazký, vydává Albatros.

Jen 76 minut má audiopovídka mladého dramatika Martina Johanny Každý ve svém o našich sociálních bublinách. V interpretaci Ondřeje Nováka, Kateřiny Bohatové a Jana Kříže vydal sám autor ve spolupráci s Radioservisem.

Román Kulový blesk vznikl před vydáním slavné sci-fi ságy Vzpomínka na Zemi čínského autora Liou Cch’-sina. Lze jej poslouchat nejen jako samostatné dílo, ale také jako předmluvu k této trilogii. Čte Zbyšek Horák, vydává Nakladatelství Host ve spolupráci s Audiotékou.

Vydavatelství Epocha opět s Audiotékou připravilo audioknižní verzi další knihy ze série Františka Kotlety Bratrstvo krve. Řadu Hustejch nářezů teď v interpretaci Richarda Fialy doplňuje Mega hustej nářez.

Nové povídání o pejskovi a kočičce napsal šéf brněnského dětského Divadla Radost Vlastimil Peška. Jejich vyprávěčem je Josef Dvořák, v dalších rolích účinkují herci právě Divadla Radost, vydává AudioStory.

Kompozičně pozoruhodný román Probudím se na Šibuji napsala debutující Anna Cima a získala za něj Cenu Jiřího Ortena, Cenu Česká kniha a ocenění Magnesia Litera za Objev roku. Audioknihu čte Anna Kameníková, vydává Tympanum.

Stejné vydavatelství stojí za zvukovou podobou knihy Aleše Palána Raději zešílet v divočině. Setkání se šumavskými samotáři se v ní posluchačům snaží zprostředkovat Igor Bareš, Norbert Lichý, Jana Stryková, David Novotný a další herci.

Zrovna v těchto dnech vydává Supraphon kompilaci komunistických projevů a písní Rudí baviči aneb Soudruzi, dejte se na odchod! Sestřih zvukových záznamů můžeme poslouchat s úsměvem nebo mrazením v zádech.

Rudé baviče následuje Rudý Zeman. Očekávaný titul investigativního novináře Jaroslava Kmenty čte Jakub Saic, vydává Audiotéka.

Neobyčejnou pohádku o černé magii Spáčka a vřeteno slavného Neila Gaimana připravil v audioknižní podobě Albatros. Jen něco přes hodinu dlouhý fantaskní příběh čte Tomáš Juřička.

Stopy dávnej minulosti 10 jsou závěrečným svazkem knižního cyklu Pavla Dvořáka s podtitulem Dějiny Slovenska v příbězích a deseti svazcích. Audioknihu čtou Gabriela Dzuríková a Martin Kaprálik, vydává Publixing a RAK.

Úspěšný krimi debut mladé švédské autorky Stiny Jacksonové Stříbrná cesta čtou Jan Vondráček a Jitka Ježková, vydává Kalibr.

Další z kompletů vydavatelství Supraphon představuje více než 50 hodin nahrávek s Janem Werichem. Titul Suma sumárum sestavil Jakub Kamberský tak, aby komplet obsahoval vše, v čem se autorsky podílel Jan Werich.

Temná dcera je drásavým pohledem do nitra ženy úspěšné italské spisovatelky Eleny Ferrante. Vydává Radioservis v interpretaci Heleny Dvořákové.

Určitě méně drásavý pohled nabídne Lukáš Pavlásek ve své knize Z deníku ajťáka. Populární stand-up komik, bavič a „tanečník“ se ujal osobité autorské interpretace. Vydává Supraphon.

Zlomené duše jsou mrazivým thrillerem Simone St. Jamesové, který vám, zejména v interpretaci Dany černé, nedá spát.

Žádný sex a žádný spánek je naopak humorným pohledem Pata Fitzpatricka na útrapy rodičovství. Pár dobrých důvodu, proč se na cestě rodičovstvím pořádně zasmát vám přečte Martin Písařík.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz