Detektivky, thrillery, biografie, ale i předvánoční nové audioknihy 45/2019 - naposlech.cz

Detektivky, thrillery, biografie, ale i předvánoční nové audioknihy 45/2019
10.11.2019
0:00 4:44

Třetí díl série s komisařem Gereonem Rathem německého spisovatele Volkera Kutchera dostal název Goldstein. Posluchač se opět ocitne v předválečném Berlíně, který může znát i z televizního zpracování série Babylon Berlin. Čte Jan Teplý, vydává OneHotBook.

Thomas Harris, autor slavného Mlčení jehňátek, přichází s románem o zlu, nenasytnosti a temných obsesích. A také o půltuně ryzího zlata ukrytého pod luxusním domem v Miami Beach. Audioknihu Cari Mora čte Pavel Nečas, vydává Tympanum.

Malá Elisabet se v předvánočním shonu ztratí mámě v obchodním domě. Ocitá se mezi těmi, kteří putují zpět do roku nula, aby byli v Betlémě přítomni narození Jezulátka. Vianočné mystérium Josteina Gaardera čtou Judita Hansman a Ferko Kovár, vydává Wisteria Books a Artforum.

Drama podivné lásky příslušníka zahraničního odboje a dcery nacistického pohlavára Adelheid Vladimíra Körnera je milostným příběhem s nadčasovým významem. O tom, že rozporuplná doba nepřeje lásce, smíření sama se sebou ani mezi národy čte Igor Bareš, vydává Tympanum.

Hal a bratrstvo Volavek se vydávají pronásledovat Zavaka a jeho loď s drahocenným nákladem. Zastihne je však blížící se zima, a tak musejí vyhledat útočiště, aby přečkali mrazivé roční období. Druhou knihu série Bratrstvo Johna Flanagana Nájezdníci čte Pavel Neškudla, vydává Voxi.

Správná pětka opět v akci! Ve druhém příběhu kultovní jednadvacetidílné série britské spisovatelky Enyd Blytonové čeká naše staré známé vánoční dobrodružství. Stejně jako předešlý díl i tento čte Michaela Maurerová a vydává OneHotBook.

Cestopisný příběh o výpravě za posledním zlatem z Yukonu vtáhne posluchače do pátrání po následcích starého zločinu s prvky americké „drsné“ školy. Knihu Jaroslava Kratěny Poslední zlato z Yukonu čte Petr Třebický, vydává Čti mi!

Každá pracující máma to zná. Ten pocit viny a úzkosti, když jde první den po mateřské do práce. Ale tahle pracující máma je jediná svého druhu. Alexis Tylerová, elitní agentka tajné služby Jejího Veličenstva. Audioknihu Máma zabiják čte Iva Pazderková, vydává Voxi.

Čtvrtý příběh domýšlivého pána a duchapřítomného sluhy opět stylově pobaví všechny příznivce britského humoru. Jedině Jeeves dokáže zabránit tragédii a proměnit ji v komedii! Audioknihu Dobrá práce, Jeevesi Pelhama Grenvilla Wodehouse čte Radek Valenta a vydává Tympanum.

Jiří Padevět v úsporně načrtnutých situacích a mikropříbězích ukazuje, že ani ve chvílích, kdy se tvoří velké dějiny, nepřestávají být jejich aktéři obyčejnými lidmi. Audioknihu Ostny a oprátky čte Vanda Hybnerová, vydává Audiotéka a nakladatelství Host.

Deníkovými zápisky na svém blogu TerezaInOslo motivuje tisíce lidí, aby přestali snít a začali si své sny plnit. Tady a teď! Knihu oceňované bloggerky Terezy Salte Šlehačková oblaka vydává ve zvukové podobě Voxi, čte sama autorka.

Vzpomínky z mládí, první lásky, ale i neuvěřitelný příběh slovenského Radia Twist, či legendární nahrávka telefonátu o únosu prezidentova syna. To vše a mnohem více je součástí autobiografie herce Andreje Hryce Inventúra. Audioknižně ji teď v autorské interpretaci vydává Slovart.

Autentické svědectví ženy, jež navzdory onkologické diagnóze prožívá nejlepší období svého života napsala pod názvem Můj růžový život s Bohem a rakovinou Corinna Kohröde-Warnkenová. Její blogové zápisky i dopisy Bohu čte ve stejnojmenné audioknize Lucie Endlicherová. Vydávají Paulínky.

Katolický kněz a biolog Marek Orko Vácha vychází ve svých úvahách v knize Modlitba argentinských nocí z konkrétních, někdy nebezpečných zážitků, aby je přetavil v text týkající se životně důležitých otázek. Audioknihu v autorské interpretaci vydává nové audionakladatelství Slyš.to.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz