Kompletní Sherlock, Les mytág, Hodiny z olova a další nové audioknihy 43/2019 - naposlech.cz

Kompletní Sherlock, Les mytág, Hodiny z olova a další nové audioknihy 43/2019
28.10.2019
0:00 3:32

Román o lásce, těžkém dětství s krutým otcem, Lagosu a přesvědčení, že krev je hustší než voda. Ta se navíc hůř odstraňuje z koberce. Audiokniha Má sestra je sériový vrah slibuje „nejvtipnější a nejzábavnější vražednou party, na kterou vás kdy pozvali“. Oceňovaný debut Oyinkan Braithwaiteové čte Zuzana Kajnarová, vydává OneHotBook.

Legendární fantasy Les mytág vtáhne posluchače prostřednictvím hlasu Jakuba Gottwalda do lesa zhmotňujícího postavy z lidských snů, ale i z drsné, dávno zapomenuté minulosti. Do lesa, který je tím větší, čím hlouběji se do něho ponoříte, a z něhož nemusí být návratu. Vydává Tympanum.

Sbírka třinácti případů slavného detektiva Návrat Sherlocka Holmese, která se každým týdnem rozrůstala o jednu povídku je kompletní. Uzavírá ji Druhá skvrna, v níž stojí Holmes před úkolem vyřešit velice delikátní záležitost spojenou s nejvyššími politickými kruhy. Čte Václav Knop, vydává Kanopa.

Román Radky Denemarkové Hodiny z olova získal svou zvukovou podobu díky spolupráci vydavatelství Host a Audiotéka. Rozsáhlý text inspirovaný autorčinými pobyty v Číně, který se stal vítězem ceny Magnesia Litera Kniha roku 2019, čtou Šárka Vondrová a Luboš Ondráček.

Kompletní znění Citadely Antoina de Saint-Exupéryho v překladu Věry Dvořákové ocení všichni, kteří chtějí sledovat utváření autorových myšlenek a jeho básnické řeči. Saint-Exupéry pracuje se základními tématy lidské existence – láskou, přátelstvím, věrností, službou, společenstvím a tvorbou. Čte Jiří Dvořák, vydává Vyšehrad.

Audiokniha Den, kdy došly prachy popisuje každodenní život v době velké hospodářské krize 30. let 20. století v USA, Evropě i Československu. Její autor Milan Vodička v ní přináší stovky pozoruhodných lidských příběhů, ale i širších úvah. Čte Michal Jagelka, vydává Audiotéka a Práh.

Pro mnohé fanoušky i odborníky je Roger Federer nejlepším tenisovým hráčem všech dob. Dvacet grandslamových titulů tohoto legendárního Švýcara žádný hráč ve světě mužského tenisu nepřekonal. Biografii Federer – portrét tenisové legendy čte Michal Jagelka vydává Svojtka & Co. ve spolupráci s Audiotékou.

Audiokniha Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt Michaela Endeho a Wielanda Freunda se otevírá ve chvíli, kdy se jediný synek kočovných loutkoherců Baculíkových rozhodne stát se panošem nejhrůznějšího z loupeživých rytířů. O tom, že přijít na to, co chcete v životě doopravdy dělat, je někdy velké dobrodružství bude dětem vyprávět Jan Vondráček. Audioknihu vydává Tympanum.

Humorné zvířecí pohádky o psech, ovcích, klobásách a nějakém tom strašidlu zavedou posluchače na poklidný statek kdesi v podhůří, kde nikdo nikam nespěchá a kde je na všechno času dost. Právě tam žije mezi ovečkami přátelský borderák Kubíček. Bordeří povídačky 2 Pavla Mondscheina čte Petra Výtvarová Krausová.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz