Prašina 2, Kirké a další nové audioknihy 42/2019 - naposlech.cz

Prašina 2, Kirké a další nové audioknihy 42/2019
19.10.2019
0:00 3:27

Pokračování románu Vojtěcha Matochy Prašina – Černý merkurit, vychází v rámci Velkého knižního čtvrtku a v tentýž den i ve zvukové podobě. Dobrodružstvím v nebezpečné prašinské části Krchleby posluchače provede Matouš Ruml, audioknihu vydává Tympanum.

Supraphon vydává nahrávku hudební pohádky Uhlíř, princ a drak, kterou její autorka, osobitá písničkářka Radůza, upravila do podoby audioknihy. V hravém příběhu plném nespoutané fantazie s lehce ekologickým apelem účinkují spolu s Radůzou také mladí herci Národního divadla.

Strhující fantasy Philipa Pullmana Zlatý kompas, ze světa, kde lidské a zvířecí duše zůstávají spojeny, je prvním dílem proslulé trilogie Jeho temné esenc*. Příběh dvanáctileté Lyry odehrávající se v paralelním světě, podobném tomu našemu, vypráví Martina Krátká a vydává Tympanum.

Audiokniha Taťuldo, zhasni! z novinkové řady Divadla Spejbla a Hurvínka pokračuje v linii zábavných i trochu poučných příběhů věcí kolem nás. O mnohém z historie žárovky se děti dozví prostřednictvím příběhu Denisy Kirschnerové a v podání Martina Kláska, Marie Šimsové a dalších.

I audiokniha Kirké Madeline Millerové vyšla u nás současně se svou knižní podobou. Román, který tematicky čerpá z řeckých bájí a přitom nahlíží na klasickou látku dnešníma očima, se stal světovým bestsellerem. Českou audioknižní podobu připravilo OneHotBook v interpretaci Petry Špalkové.

„Nedokážu být ani rovnej, ani křivej. Můj život se rozlomil vejpůl a já už nečekám žádný pevný lano, který mě bude jistit,“ přemítá Hynek Grábl, ústřední postava románu Chirurg české autorky Petry Dvořákové. V audioknize vydavatelství OneHotBook, hlasem herce Pavla Baťka.

Po několika románech a autobiograficky laděných prózách přichází Martina Formanová se souborem kratších povídek, které spojuje společné téma – partnerské a intimní vztahy v nejrozmanitějších podobách. Audioknihu Povídky na tělo připravil Tebenas v interpretaci sedmnácti herců!

Druhý díl série Řeka bohů Wilbura Smithe dělí od toho prvního 4000 let. Nález pergamenů, v nichž truchlící Taita popsal pohřeb faraona Mamose i s veškerým jeho bohatstvím, se stane vodítkem k hledání pokladu nedozírné ceny. Audioknihu Sedmý pergamen čte Libor Terš, vydává Audiotéka a Alpres.

Další případ neortodoxního soukromého očka, milovníka bourbonu a řízné muziky, připravila ve zvukové podobě Audiotéka a Mystery Press. Tentokrát český autor Daniel Gris nechá svého hrdinu stát se bodyguardem popové hvězdy. Audioknihu Lars láme kosti čte Martin Zahálka.

Příruček o tom, jak dělat různé věci, je tolik, že si vyžádaly vlastní kategorii „jak na to“. Audioknihu Kdy lze zařadit do zcela nového žánru „kdy na to“. Její autor Daniel Pink hlásá „Dělejte ve správný čas ty správné věci“. Pro vydavatelství ProgresGuru čte Jiří Schwarz.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz