Nové audioknihy 41/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 41/2019
13.10.2019
0:00 3:36

V kulisách hrůzostrašného příběhu s nadpřirozenými prvky přináší slovenský autor Jozef Karika i citlivé vyprávění o tom, jak naše životy ovlivňuje dětství a vše, co jsme jako děti zažili. Audioknihu Strach vydávají v interpretaci Petera Kočiše nakladatelství Ikar a Publixing.

Když se Catherine probudí, myslí, že si její manžel šel zaběhat. Jenže Simonovy běžecké boty leží netknutě u dveří. Nic nechybí, kromě něj. Tak se otevírá temný psychologický thriller Johna Marrse Když jsi odešel. V audioknižní podobě účinkují Jarmila Švehlová, Tomáš Pavelka a Jiří Schwarz, vydává XYZ.

Detektivka Mitfordské vraždy je první ze série současné autorky Jessicy Fellowesové. Její děj se odehrává v Anglii po první světové válce a ani formou nezapře inspiraci romány slavné Agathy Christie. Pro audioknižní posluchače ho s Jaromírem Medunou připravilo vydavatelství Radioservis.

Anglický humorista Pelham Grenvill Wodehouse je českým čtenářům i posluchačům znám svými příhodami Bertieho Woostera a jeho sluhy Jeevese. Další báječné eskapády „britského Saturnina“ a jeho pána vydává pod názvem Dobrá, Jeevesi v interpretaci Radka Valenty Tympanum.

Audiokniha Traja kamoši a fakticky fantastický výlet je třetí ze série příběhů pro děti slovenské autorky Barbory Kardošové. Juraj Králík v ní odejde z domu, ale jen na chvíli. A protože začínají letní prázdniny, zažije fantastická dobrodružství. Čte Richard Stanke, vydává Wisteria Books.

Pidilidi jsou malé bytůstky podobné lidem. Žijí skrytě v lidských příbytcích a půjčují si vše, co potřebují k živobytí. Jakmile je však lidé přistihnou, musí dům opustit. Audioknihu Pidilidi Mary Nortonové, jedno ze zásadních děl světové literatury pro děti, čte Růžena Merunková, vydává Tympanum.

Pokračování veselých příběhů Pipi Dlouhé Punčochy a jejích kamarádů Tomiho a Anniky slavné autorky knih pro děti Astrid Lindgrenové přinášejí ve slovenském jazyce vydavatelství Wisteria Books a Slovart. Audioknihu Pippi nastupuje na loď čte Slávka Halčáková.

Jak mohla mladá dívka ošálit protřelé investory ze Silicon Valley, představitele americké armády i média, oslavující ji jako „Steva Jobse v sukních“? Proč nikdo nepoznal, že zázračný technologický startup je ve skutečnosti podvod? Audioknihu Zlá krev čte Borek Kapitančik vydává Jan Melvil Publishing.

A na závěr ještě archivní nahrávky, které se nově objevily v digitální distribuci: Supraphon vydává Psychorádce, který v roce 1987 představoval novou experimentálně ověřenou nahrávku sloužící k relaxačně aktivačnímu autoregulačnímu tréninku.

Radioservis připravil dvě audioknihy celkem sedmi povídek Antona Pavloviče Čechova v podání předních českých herců. Pro děti pak také pohádku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku z roku 1986 v podání Gabriely Vránové a také pohádku Dobrý člověk Boženy Němcové – původně šestidílnou nahrávku Československého rozhlasu z roku 1981 v režii Jiřího Horčičky.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz