Zlodějka knih a další nové audioknihy (40/2019) - naposlech.cz

Zlodějka knih a další nové audioknihy (40/2019)
6.10.2019
0:00 3:32

Mezinárodní bestseller Markuse Zusaka o podstatě lidskosti a potřebě vyprávět příběhy Zlodějka knih vydává OneHotBook jako audioknihu. O osudu dívky, která v Německu pod nadvládou Adolfa Hitlera putuje ke svým pěstounům a snaží se v rostoucím chaosu a zmaru najít nějaký smysl, vypráví Vilma Cibulková.

Druhý případ kapitána Steina a notáře Barbariče ze série historických detektivek Juraje Červenáka je už českým audioknižním posluchačům dobře znám. Nyní Krv prvorodených odehrávající se v Praze za vlády Rudolfa II. vychází ve slovenštině v interpretaci Marka Geišberga v koprodukci vydavatelství Slovart a Publixing.

Královský písař Jiří Adam z Dobronína se vydává z rozkazu nadřízených na Moravu. V Boskovicích tou dobou dojde k podivné smrti snoubenky mocného pána Kryštofa z Boskovic. Další z historických detektivek Vlastimila Vondrušky z cyklu Letopisy královské komory s názvem Boskovická svodnice čte Jan Hyhlík, vydává Tympanum.

Testy připravené k důležité zkoušce byly prozrazeny. Který ze studentů se ocitl v tak zoufalé situaci, že se rozhodl podvádět? Hrozí vypuknutí skandálu a tomu může zabránit pouze Sherlock Holmes. Povídku Tři studenti ze sbírky Návrat Sherlocka Holmese Arthura Conana Doyla čte Václav Knop, vydává Kanopa.

S populárním Paulem Coelhem se posluchači audioknih setkají ve zvukovém zpracování jeho starší knihy Rukověť bojovníka světla. V inspirujících krátkých textech vede Coelho posluchače k tomu, aby vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud. Čtou Taťjana Medvecká a Marek Němec, vydává Tympanum.

Román klasika české literatury Karla Klostermanna V ráji šumavském zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století. V dramatizované četbě účinkují Miloš Hlavica, Roman Hemala, Josef Patočka, Petr Pelzer a další. Nahrávku z roku 1991 vydává Radioservis.

Audiokniha Pohřbívání svobody Benjamina Kurase s humorem provází absurditami, kterými dnes na individuální tvůrčí svobodu a zdravý rozum útočí v křečích politické korektnosti na úrovni lokální, státní, eurounijní a globální téměř všechny obory lidské činnosti. Čte Zbyšek Horák, vydává Audiotéka a Eminent.

Sedm pohádkových příběhů o dinosaurech spolu s osmi písničkami vydal Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko pod názvem Ahoj, dinosaure! Texty podle knihy Markéty Vítkové Dinosaurům v patách čtou Taťjana Medvecká a Jaromír Meduna a téměř desítka dětí.

Hrdinou audioknihy Kryštofova myš je desetiletý Kryštof, který se v mnohém liší od svých vrstevníků. Od chvíle, kdy mu zemřel tatínek, hledá své štěstí ve světě iluzí a snů. O tom, co se změní v okamžiku, kdy Kryštofa osloví neznámá dívka, která se až nápadně podobá myši vypráví Jiří Lábus. Audioknihu vydává Supraphon.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz