Anna Česká a další nové audioknihy (39/2019) - naposlech.cz

Anna Česká a další nové audioknihy (39/2019)
29.9.2019
0:00 2:57

Francouzský královský dvůr 16. století tvoří pozadí a osudy energické regentky Markéty z Valois děj rozhlasové fresky podle slavného historického románu Alexandra Dumase Královna Margot. Dramatizaci českého rozhlasu v hlavní roli s Andreou Elsnerovou vydává Radioservis.

Milovníci historie jistě neminou další ze série románů Hany Whitton, která se tentokrát zaměřuje na dceru Karla IV. na anglickém trůnu. Audiokniha Anna Česká vychází u Vyšehradu v podobě vícehlasé četby Jaromíra Meduny, Kláry Sedláčkové Oltové, Vojtěcha Hájka a dalších.

100 moudrých i vtipných, slavných i neznámých, ale vždy zajímavých výroků Tomáše Garrigua Masaryka s komentářem a výkladem, přibližuje tuto osobnost dnešním čtenářům. Rozhlasovou úpravu knihy 100× TGM Pavla Kosatíka s Petrem Čtvrtníčkem a Danou Černou vydává digitálně Radioservis.

Je to šílený maniak, který rozbíjí Napoleonovy bysty? Je ochoten pro dosažení svého cíle i vraždit? Jak se ukáže, příčina tkví v něčem úplně jiném. Už osmým případem pokračuje série Návrat Sherlocka Holmese. Stejně jako předešlé čte i Šest Napoleonů Václav Knop, vydává Kanopa.

Vyprávění Miroslava Horníčka o francouzské Provence, které v roce 1981 natočil v Československém rozhlase, vychází u Radioservisu jako audiokniha Jak hledat slunce. Úvaha o hrozbě turistické invaze v každé zemi, o osudu cestování vůbec, o smyslu takových pobytů, v autorském podání a s typickým humorem.

Audioknižní raritu připravil Supraphon. Album s dvěma drobnějšími díly ruských klasiků bylo připraveno v roce 1989, nakonec však nebylo vydáno. Čechovovu aktovku Výročí a Gogolovo Úředníkovou ráno v podání hereckých legend si tak mohou posluchači poslechnout až nyní v digitálním vydání.

Všichni zájemci o poslechový kurz Italština pro pokročilé C1, C2 by se měli italsky již dobře domluvit. Díky tomuto kurzu si rozšíří slovní zásobu a zlepší se v používání ustálených obratů, synonym, přísloví apod. Celkem 1100 slovíček a procvičovacích vět vydává Poslechová angličtina.

A na závěr ještě upozorňujeme na článek Stardance …když audioknižní hvězdy tančí, ve kterém jsme se na naposlech.cz zaměřili nejen na vítěze loňské řady této televizní show Jiřího Dvořáka, ale i na další audioknižní interprety a tvůrce.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz