Dívka, která musí zemřít a další nové audioknihy (38/2019) - naposlech.cz

Dívka, která musí zemřít a další nové audioknihy (38/2019)
22.9.2019
0:00 4:19

Pošesté a nejspíš naposledy se setkáváme s Mikaelem Blomkvistem a Lisbeth Salanderovou – hrdiny, jejichž osudy začal před lety splétat legendární Stieg Larsson, a které nyní dokončuje David Lagercrantz. Audioknihu Dívka, která musí zemřít čte Martin Stránský, vydává OneHotBook.

Irčan Charlese Brandta je svědectvím o zákulisí mocenských bojů v poválečných Spojených státech. Frank Sheeran líčí svou životní dráhu chlapce z chudé irské rodiny a posléze chladnokrevného zabijáka ve službách mafie. Pro vydavatelství Tympanum čte Jan Kolařík.

V románu Serotonin Michaela Houellebecqa se francouzský inženýr po rozpadu vztahu vrací na venkov, kde bilancuje svou minulost i bývalé lásky. Do soužití vesnice však drasticky vstupuje aktuální politika státu, takže se zemědělci pustí do masivních protestů. Audioknihu čte Otakar Brousek ml., vydává OneHotBook.

Audioknižní podobě úspěchy ověnčené fantasy Šest vran současné hvězdy young adult literatury Leigh Bardugo dává vydavatelství Vyšehrad podobu sedmihlasé četby. V nahrávce uslyšíme Terezu Dočkalovou, Veroniku Khek Kubařovou, Matouše Rumla, Marka Holého, Michala Isteníka, Pavla Neškudlu a Martina Fingera

Britskou autorku Helen Fieldsovou znají čeští posluchači audioknih už z jejích Dokonalých stop. Kniha Zlín připravila i druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou, které tentokrát vyšetřování přivede do Edinburghu. Audioknihu Dokonalá kořist čte Jan Šťastný.

Úžasný objev! Jedna pilulka nahradí 9 hodin spánku! Budoucnost patří těm, kteří nepotřebují spát. Šest příběhů ze světa Vigilů, který Monika Šimkovičová stvořila už v povídce Roden 24, vychází ve slovenském jazyce v interpretaci Gabriely Dzuríkové. Audioknihu Vigil vydává Publixing.

Šlápoty – milé, vtipné, někdy až něžně naivní vzpomínky nejen na dětství, rodiče, sestru Lidušku a bratra Karla, o mnoho let později slavného filmového historika, napsal Jiří Čáslavský. V audioknižní podobě vydává Tebenas, čte Václav Knop.

Dětským posluchačům je určeno druhé pokračování vesmírných dobrodružství intergalaktické strážkyně a jejího věrného parťáka Vladana a Prasopes 2 české autorky Barbory Haplové. V Českém rozhlase je natočila Tereza Dočkalová, jako audioknihu vydává Radioservis.

Audiokniha Vlastimila Vondrušky Záhada mrtvého netopýra, je druhým příběhem ze série historických detektivek pro děti. Posluchači se v něm opět setkají s alchymistovou dcerou Fiorellou žijící v rudolfínské Praze. Čte Eva Josefíková, vydává Radioservis.

Výběr 43 nejznámějších biblických příběhů v nových interpretacích Miroslava Táborského, Simony Postlerové, Jiřího Dvořáka, Hany Maciuchové a Jana Kanyzy vydává pod názvem Bible – Nejkrásnější příběhy Supraphon. Poutavě vyprávěné příběhy jsou dobře srozumitelné malým i velkým posluchačům.

Světově proslulý horolezec a dobyvatel nejvyšších vrcholků Země Reinhold Messner se ve svých šedesáti letech vypravil sám a bez logistické podpory na cestu napříč pouští Gobi. O svém putování napsal knihu Gobi – Poušť v mé duši, kterou v interpretaci Martina Stránského vydává Marco Polo ve spolupráci s Audiotékou.

Literaturu faktu zastupuje v novinkových audioknihách titul Letecké katastrofy novinářky Christine Negroni od nakladatelství CPress. Apolena Veldová provede posluchače vyšetřováním těch největších i nejpodivnějších leteckých nehod.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz