Nové audioknihy 36/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 36/2019
8.9.2019
0:00 4:09

Obonete S. Ubam sepsal v knize Sedm let v Africe skutečný příběh českého syna nigerijského krále. Ukazuje v něm, že i v nejtěžších chvílích lze projevit odvahu nevzdat boj, který se zdá předem ztracený, zvolit cestu svobody a naplnit své poslání. Čte Vasil Fridrich, vydává OneHotBook.

Román Charlese Martina Když zpívají cvrčci vypráví příběh nemluvného samotáře, který se snaží zapomenout na vlastní minulost. Než potká sedmiletou holčičku s nemocným srdcem. Aby jí mohl pomoci, musí čelit vlastním bolestným vzpomínkám. Pro nakladatelství Motto načetl Martin Zahálka.

Audiokniha Pod toskánským sluncem vznikla na základě deníku Frances Mayesové, která spolu s přítelem Nedem zakoupila opuštěnou vesnickou usedlost a rozhodla se ji opravit tak, aby nenarušila její původní kouzlo. Čte Renata Volfová, vydává Tympanum.

Nakladatelství Vyšehrad připravilo audioknižní verzi posledního případu slečny Marplové od Agathy Christie. V Zapomenuté vraždě dodala Růžena Merunková postavě slečny Marplové kouzelný šarm a nadhled. Dále uslyšíme Jitku Ježkovou a Jana Medunu.

Nedlouho po vydání slovenské verze detektivky Černá ozvěna Michaela Connellyho, vychází jeho román i v českém jazyce. Posluchači se v něm poprvé setkají s detektivem Harry Boshem, jehož pátrání zavede do změti temných tunelů pod městem. Čte Martin Preiss, vydává OneHotBook.

Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění s šokujícím odhalením. Román Shary Lapeny Nevítaný host s podtitulem Není kam utéct čtou Martina Hudečková a Libor Hruška, vydává Kalibr jako člen Euromedia Group.

Audiokniha Smrt krále Šumavy vychází ze skutečností, známých z filmu Král Šumavy režiséra Karla Kachyni. Příběh ze současných Čech od Martina Sichingera přivádí posluchače ke starým příběhům šumavského pohraničí. Čte je Kajetán Písařovic, vydává Audiotéka a 65. pole.

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění, v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Audioknihu Krev pro rusalku Kristýny Sněgoňové čte Michal Jagelka, vydává Audiotéka a Epocha.

Ve společném vystoupení herce Miroslava Horníčka a zpěvačky Hany Hegerové z roku 1966 doplňují Horníčkovy monology šansony humorem a inteligencí, přitom s nimi ale dokonale souzní. Kompletní nesestříhaný záznam vydává pod názvem Recital 1966 Supraphon.

Nejen dětské posluchače může zaujmout audiokniha Pro hrst lentilek, jejíž anotace slibuje zábavnou „báječně čokoládovou“ parafrázi na slavné detektivní romány z doby americké prohibice, která okouzlí nejen děti, ale i hravé dospělé. Čte Šárka Vaculíková, vydává Tympanum.

České národní pohádky Boženy Němcové, Karla Jaromíra Erbena a dalších autorů s hudebním doprovodem a v podání například Václava Vydry, Jany Bouškové nebo Veroniky Gajerové. To je album 50 nejznámějších českých pohádek, které vydává Supraphon.

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření je všeříkající název knihy MUDr. Radkina Honzáka. Známý psychiatr ji napsal pro lidi, kteří jsou pod silným tlakem stresorů a mohli by se kandidáty vyhoření poměrně snadno stát. Audioknižní verzi čte Martin Preiss, vydává Vyšehrad.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz