Nové audioknihy 35/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 35/2019
8.9.2019
0:00 3:39

Albatros Media, přesněji řečeno nakladatelství Fragment připravilo zvukovou podobu prvního dílu série Země příběhů. Fascinující vyprávění Crise Colfera o dvojčatech Connerových, která se dostala do pohádkového světa, si získala srdce milionů dětí i dospělých. Kouzelné přání čte Aleš Procházka.

Spíše větší chlapce může zaujmou audioknižní podoba prvního dílu fantasy série Bratrstvo australského spisovatele Johna Flanagana, který je znám i svým Hraničářovým učněm. Bratrstvo Kniha první – Vyděděnci vychází v nakladatelství Egmont v interpretaci Pavla Neškudly.

Vydavatelství Vyšehrad připravilo četbu z románu Šúsaku Endóa Samuraj. Na základě skutečných událostí sepsaný strhující příběh jednoho z nejuznávanějších japonských prozaiků čte Martin Zahálka.

Tympanum pokračuje v sérii historických detektivek Hříšní lidé Království českého Vlastimila Vondrušky. Stejně jako předchozí případy Oldřicha z Chlumu, i aktuálně vydanou Smrt ve Vratislavi čte Jan Hyhlík.

Malé posluchače jistě potěší Bylinkové pohádky Jany Burešové. Herečka Jitka Schneiderová vypráví pohádky ze světa, kde to voní bylinkami, kde žijí princové, víly, čarodějnice a králové, kde dobro vítězí nad zlem a být čestný se vyplácí. Vydává nakladatelství Edika.

Projekt pes (ten můj) české autorky Lucie Hlavinkové je vítězným rukopisem literární soutěže nakladatelství Albatros za rok 2016. Audioknihu o chlapci, který má na světě jen jedno jediné přání – mít psa čte Petr Lněnička, vydává Albatros.

Odlehčenější poslech slibuje autorská četba Václava Kopty z jeho knihy Prodloužená jízda, kterou vydává nakladatelství Motto. V současnosti velmi populární herec v ní s lehkostí a nadhledem vzpomíná na vlastní dospívání a na příhody z branže i rodinného života.

Albert Einstein řekl, že: „Vzdělání je to, co zůstává po tom, čemu se člověk naučil ve škole.“ Snahou bratrů Krausových je doložit toto moudré rčení několika osobními důkazy. Záznam čtení z knih Ivana Krause v pražské Viole vydává pod názvem Učit se, učit se…! nakladatelství Fonia.

Audiokniha Metthewa Mockridge Gate C30, je příběhem úspěšného obchodníka, který při čekání na zpožděný let potká na letišti sedm lidí, kteří mu pomohou k znovunalezení sebe sama. Příběh o pravém životním štěstí čte Filip Jančík, vydávají Bookmedia a Audiotéka.

Ryder Carroll se se svou poruchou pozornosti vyrovnal vytvořením vlastní metody, která mu pomáhá lépe uspořádat a plánovat čas. Svá doporučení shrnul v knize Metoda Bullet Journal, která nyní získala i zvukovou podobu. Vydal ji Jan Melvil Publishing a Audiolibrix, čte Antonín Kala.

Ve spolupráci nakladatelství Tympanum a Portál vznikla audiokniha Cesty z úzkosti a deprese německého psychoterapeuta Heinze-Petera Röhra. Na pozadí grimmovské pohádky Ďábel se třemi zlatými vlasy se autor zamýšlí nad podstatnými prvky pravé životní spokojenosti. Čte Miroslav Černý.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz