Nové audioknihy 33-34/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 33-34/2019
25.8.2019
0:00 4:28

Román Psycho Roberta Blocha je všeobecně znám především díky mistrovské filmové adaptaci Alfreda Hitchcocka. Příběh z osamělého motelu, který vede stydlivý, na první pohled neškodný brýlatý tlouštík Norman Bates, vypráví Kajetán Písařovic, vydává OneHotBook.

U těla zavražděné ženy objeví policie panáčka z kaštanů a na něm otisk prstu patřící dávno zmizelé dívce. Krátce nato dojde k další vraždě. Severskou detektivku Kaštánek Sørena Sveistrupa čte Zuzana Kajnarová, vydává Kniha Zlín.

Peter Hince se coby řadový „bedňák“ a později šéf technického doprovodu skupiny Queen zúčastnil těch nejslavnějších koncertních turné kapely. Ve své knize Queen – Neznámá historie nabízí unikátní vhled do života rockových hvězd. Čte Jiří Korn, vydávají Audiotéka a Bookmedia.

Země se stává neobyvatelnou. Ignorantské chování lidí ji přivedlo na pokraj zkázy. Podaří se Vigilům a Spícím společně odvrátit zánik Země? Audioknihu Caligo ze světa Vigilů slovenské autorky Moniky Šimkovičové vydává Publixing v interpretaci Petera Kočiše.

Láska má mnoho nečekaných podob a Robert Fulghum se svými čtenáři od toho nejmladšího, až po nejstaršího odhaluje, že každá z nich je opravdová. Audiokniha Opravdová láska vychází v interpretaci Miroslava Hanuše, Heleny Dvořákové a Marka Němce ve vydavatelství Tympanum.

Ve své fascinující intimní zpovědi vypráví Niki Fraitová o setkání s pražskými lesbickými a homosexuálními celebritami a dostává se až do nočního klubu na Sardinii, kde podléhá dalším svodům. Audioknihu Lesbianka čte Kateřina Peřinová, vydává Kanopa.

Noční motýl je historickou detektivkou českého autora Ondřeje S. Nečase odehrávající se v roce 1489. Mojmír Mráz ze Žezlic v ní přijíždí na hrad starého přítele, aby vyšetřil smrt jeho vnučky. Audioknihu čte Jiří Schwarz, vydávají Audiotéka a Mystery Press.

Jedinečná sbírka povídek Raye Bradburyho Ilustrovaný muž je milníkem v žánru sci-fi. Osmnáct příběhů, které žijí vlastním životem, pro vydavatelství Kniha Zlín přečetl Jaromír Meduna.

Po Ďáblově lsti vychází pod hlavičkou Mystery Film další z knih Arnošta Vašíčka, kterou patrně znáte z televizního zpracování. Ztracenou bránu – strhující detektivní příběh, plný záhad a konspiračních teorií čte Tomáš Jirman.

Už osmým dílem pokračuje slavná fantasy série Johna Flanagana Hraničářův učeň. Příběh Králové Clonmelu čte opět Matouš Ruml, vydávají Bookmedia.

Modlitba za Černobyl je šokujícím pohledem na jednu z největších nukleárních katastrof v historii lidstva z pera Světlany Alexijevičové. Audioknihu vypráví Lucie Kožinová, Zdeněk Mahdal, Eliška Beňová a Matěj Macháček, vydává Audiotéka a Pistorius.

V románu První parta zachycuje Karel Čapek pocity mladého člověka naplněného sny, touhami a nejistotou. Pocity, které velmi dobře zná každý z nás. Příběh z hornického prostředí, který je především oslavou obětavosti a přirozeného lidství, čte Jiří Gabryš Bauer, vydává Čti mi!

Audiokniha Tábor ztracených 1 je první částí výběru dobrodružných příběhů Otakara Batličky. Dvaadvacet povídek načetli Martin Stránský, Lumír Olšovský, Valérie Zawadská, Apolena Veldová, Antonín Kaška, Radek Zima a další. Vydává Avik.

Poslouchání pro duši jsou příběhy italského sběratele moudrostí a poučení Bruna Ferrera. Nabízí duchovní osvěžení a podněty pro všechny milovníky spirituální literatury, rodiče, vychovatele i dospívající. Čte je Simona Postlerová, vydává Tympanum a Portál.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz