Nové audioknihy 29-30/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 29-30/2019
28.7.2019
0:00 2:31

Čím to, že je Leonard Cohen už téměř šedesát let uznávaný a obdivovaný? Čím to, že když vejde na pódium, nabitý sál ztichne a všichni čekají se zatajeným dechem? I na tyto otázky hledá odpověď kniha Leonard Cohen: Život, hudba a vykoupení. Čte ji Zbyšek Horák, vydává Vyšehrad.

I dokončení příběhu Drsného spasitele Miroslava Žambocha je typické rychle se odvíjejícím dějem nadupaným akčními scénami, od soubojů muže proti muži až po grandiózní bitvy vedené těžkotonážní magií. Čte Zdeněk Velen, vydává Walker & Volf.

Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Tu první chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. Fantasy Naslouchač z fascinujícího temného světa napsala Petra Stehlíková, čte Jitka Ježková, vydává Host a Audiotéka.

Prázdniny v lesní chaloupce tety Pravoslavy je to nejlepší, co mohlo Honzu Melese potkat. V dutině skryté pod pařezem objevil podivuhodný svět a kamarády, které by ve městě těžko hledal. Černobílé prázdniny české autorky Lucie Šavlíkové čte Ondřej Rychlý, vydávají Tympanum a Portál.

Je Hurvínek OP? se ptá Mánička s panem Spejblem. A nezajímá je ani, zda je Hurvajz opičák, jako spíš, je-li ochráncem přírody. Nahrávka z roku 1990 nyní vychází v nekrácené podobě poprvé digitálně u Supraphonu. Účinkují Helena Štáchová a Miloš Kirschner.

O lehkostech a nelehkostech žití v podhorském italském maloměstě, viděných nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka Marta Kučíková s jemným vtipem a nadhledem. Audioknihu Italské dvojhubky vydává Mladá fronta, čte Lucie Juřičková.

S audioknihou Začátečník na cestách si můžete připravit svou základní angličtinu ještě před cestou do zahraničí. Budete s ní překládat 50 originálních dialogů z angličtiny, ale hlavně z češtiny, abyste se naučili mluvit. Napsal, načetl a vydává Richard Ludvík.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz