Nové audioknihy 27-28/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 27-28/2019
14.7.2019
0:00 3:34

Mercedesový vrah je zpátky a plánuje pomstu. Závěrečný díl trilogie Stephena Kinga s bývalým detektivem Billem Hodgesem vychází u OneHotBook jako audiokniha Konec hlídky. Účinkují Jan Kanyza, Kajetán Písařovic a Magdaléna Borová.

Dvakrát usedla Eliška Rejčka na český královský trůn, moc a koruna ji však nezaslepily. Historický román Žena pro třetího krále Ludmily Vaňkové odehrávající se na počátku 14. století vydává jako audioknihu Tympanum. Čte Renata Volfová.

Řeka bohů Wilbura Smithe je strhujícím příběhem ze starého Egypta. Autor v něm částečně pracuje se skutečnými událostmi a historicky doloženými postavami, částečně s vlastní fantazií. Čte Libor Terš, vydává Alpress.

A Wilbur Smith ještě jednou. Výpravný dobrodružný příběh Kořist, který napsal spolu s Tomem Harperem je šestnáctým svazkem Ságy rodu Courtney. Audioknižně u nás vychází jako první v interpretaci Martina Zahálky u vydavatelství Alpress.

Audiokniha Než jsem tě poznala Jojo Moyesové je romantickým příběhem o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. Čte Eva Josefíková, vydává OneHotBook a Ikar.

Do plaviek slovenské autorky Evy Borušovičové je vyprávěním o tom, že možností, jak žít naplněný život je mnoho a ani v jedné z nich nefiguruje obava „co by tomu řekli lidi“. Audioknihu v autorské interpretaci vydává Wisteria Books a Lemuria.

Vtipný, ironicky kousavý příběh Haliny Pawlowské o ženě, které život nedal nic zadarmo a jediné, co po něm chce, je, aby jí někdo opravdu miloval. Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci v podání Haliny Pawlowské vydává digitálně Radioservis.

Audioknižní podoba kultovní série Úžasná Zeměplocha britského spisovatele Terryho Pratchetta pokračuje titulem Muži ve zbrani, který je součástí řady Městská hlídka. Originálním způsobem vypráví Jan Zadražil, vydává OneHotBook.

Audiokniha Biblické příběhy pro nevěřící děti obsahuje tradiční látku v moderním převyprávění nejen pro malé posluchače. Jakési biblické minimum z ní mohou čerpat i dospělí. Napsal a vydává Martin Vopěnka, čte Václav Vydra.

Pondělí co pondělí přibývaly do Kytice pohádek Hanse Christiana Andersena další příběhy. Nyní je sbírka kompletní. Osmadvacet klasických pohádek čtou Václav Knop, Jiří Knot a Kateřina Petrová, vydává Kanopa.

Původní rozhlasová pohádka Šárky Koskové Břicho Radegasta se inspirovala v lidových pověstech a mýtech o hoře Radhošť. V režii Dimitrije Dudíka účinkují Jana Štěpánková, Pavel Zedníček, Josef Somr, Antonie Talacková a další a další. Digitálně vydává Radioservis.

Celosvětový bestseller Sapiens Stručné dějiny lidstva sleduje z dlouhodobé perspektivy revoluční zvraty na cestě lidského rodu od vzniku Homo sapiens až po současnost. Napsal Yuval Noah Harari, čte Luboš Ondráček, vydává Audiotéka.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz