Nové audioknihy 24/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 24/2019
16.6.2019
0:00 3:29

Dva příběhy, dvě doby, čtyři mladí lidé a jediný dopis, který všechny spojuje. Románový debut anglické spisovatelky Iony Grayové, rozkročený na ploše sedmdesáti let, vypráví Andrea Elsnerová a Marek Holý. Vydává Fragment ve skupině Albatros Media.

Summer bylo devatenáct let, když beze stopy zmizela na pláži Ženevského jezera. Když o pětadvacet let později začne její bratr zmizení vyšetřovat, rodinná tajemství vyplouvají na povrch. Román Summer francouzské autorky Monicy Sabolo čte Filip Švarc, vydává XYZ.

Ramses je mladý následník egyptského trůnu, který se musí utkat s nepřehledným propletencem vztahů a vazeb, machinací a korupce, soukolí moci, které neúprosně semílá prostý lid. Osmihodinovou rozhlasovou dramatizaci románu Bolesława Pruse Faraon s Jiřím Langmajerem v hlavní roli vydává Radioservis.

Autorka kriminálních románů přesvědčí někdejšího policejního důstojníka Thorkilda Aska, aby jí pomohl s přípravou nové knihy. Předešlý poradce byl přitom v této roli zavražděn. Detektivku Setkáme se v ráji čte Martin Finger, vydává Kniha Zlín.

Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, kterým musel čelit po smrti své studentky, nemůže vrátit k univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít v jiné oblasti, ale znovu je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Po Šelmě přichází Andrew Mayne s Hračkářem. Čte Zdeněk Velen, vydává Kalibr.

Pro pětatřicet dívek je Selekce životní šancí. Chtějí žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince. Pro Americu Singerovou je ale Selekce noční můrou. První příběh romantické série americké autorky Kiery Cassové čte Lucie Pernetová, vydává CooBoo.

Další ze série historických detektivek Vlastimila Vondrušky Hříšní lidé Království českého má název Olomoucký bestiář. Tentokrát stopy brutálních vražd míří velice vysoko a aby Oldřich z Chlumu prokázal svá podezření, musí připravit neobvyklou léčku. Čte Jan Hyhlík, vydává Tympanum.

Protože luftu, přesněji čerstvého vzduchu, je ve městě proklatě málo, zavede vás oblíbená česká autorka na hory, k rybníku, k moři. Veselé vzpomínky Ivanky Deváté na chvíle odpočinku s názvem Kde spí lufťáci čte sama autorka, vydává Motto.

Když nad sebou sedmadvacetiletý Martin tak přemýšlí, je buď nejlepší, nebo nejhorší člověk na světě. Nemůže se rozhodnout. Najisto ví jediné: Dělá si to sám. A píše si o tom deník. Audioknihu Dělám si to sám Martina Váši čte Martin Písařík, vydává Motto.

Mary Poppinsová je na první pohled důstojná chůva, se kterou však není radno žertovat, ale i bytost plná fantazie, která navíc umí čarovat! Velké dobrodružství začíná! Polopohádkové vyprávění o zvláštní vychovatelce Mary Poppinsová čte Dana Morávková, vydává Albatros.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz