Nové audioknihy 23/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 23/2019
9.6.2019
0:00 3:39

Dlouho očekávané audioknižní pokračování série Joa Nesbøho s Harry Holem je zde. 11. díl s názvem Žízeň je opět plný nečekaných zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Tentokrát v interpretaci Davida Matáska a v produkci Knihy Zlín.

Existuje spravedlnost? A jaký je to pocit, vzít ji do vlastních rukou? Tak se ptá český autor Pavel Renčín ve svém zneklidňujícím thrilleru Klub vrahů. Ve zvukové podobě ho vydává Tympanum v interpretaci Jana Plouhara.

Hlavní hrdina románu Petra Stančíka Andělí vejce Augustin Hnát by asi prožil nudný život, nebýt přátelství se strašidlem, vynálezu nekonečnítka, sibiřské anabáze, zničující lásky k mušli, dvou světových válek a jednoho vojenského zběha. Audioknihu čte Lukáš Hlavica vydává Audioberg.

Audiokniha Code 93 je první z detektivní série s policejním kapitánem Victorem Costou, jejímž autorem je francouzský kriminalista Olivier Norek. Debutový thriller šokuje svou autentičností. Code 93 čte Martin Stránský, vydává Audiotéka a nakladatelství Práh.

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Ale jednoho večera k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou je deportují do pracovních táborů na Sibiři. Audioknihu V šedých tónech čte Marie Štípková, vydává CooBoo

Současné Rusko. Baletka Dominika Jegorovová je donucena předčasně ukončit kariéru a její život najednou ztratil smysl. Její sebekázně a obrovské vůle si všimne strýček, který pracuje u ruských tajných služeb, a Dominiku naverbuje. Audioknihu Rudá volavka čte Petr Kubes, vydávají Bookmedia.

Čtyři dohody – Pracovní kniha hlouběji rozvíjí myšlenky Čtyř dohod Dona Miguela Ruize a pomocí praktických cvičení a zamyšlení vede posluchače k odhalení zdrojů špatných životních návyků a myšlenkových vzorců. Čte Renata Volfová, vydává Tympanum.

Smrt mučednice je dalším z případů Jiřího Adama z Dobronína z cyklu Letopisy královské komory českého autora Vlastimila Vondrušky. Historickou detektivku načetl pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana Jan Hyhlík, vydává ji Tympanum.

Audioknižní série Kytice pohádek Hanse Christiana Andersena, v níž každé pondělí vycházejí na Audiolibrixu nové pohádky, se přehoupla přes polovinu. Přezuvky Štěstěny, o botách, které člověku umožní cestovat kamkoli v čase, čte Jiří Knot, vydává Kanopa.

Sedmý díl Deníku malého poseroutky s podtitulem Páté kolo u vozu vydává v audioknižní podobě CooBoo ve skupině Albatros Media. O tom, jak valentýnský večírek na Gregově škole převrátil jeho svět vzhůru nohama čte Václav Kopta.

Úvodní díl dobrodružné série Arthura Ransoma Boj o ostrov se otevírá v okamžiku, kdy sourozenci Walkerovi podniknou na své loďce Vlaštovce výpravu po jezeře na nedaleký ostrov Divokých koček. Moc dlouho si ale bezstarostného táboření a plachtění neužijí. Čte Aleš Procházka, vydává Tympanum.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz