Nové audioknihy 18/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 18/2019
5.5.2019
0:00 4:33

„Jednoho dubnového odpoledne, sotva pár minut po obědě, mi manžel oznámil, že mě opouští.“ Těmito slovy začíná román Dny opuštění italské autorky Eleny Ferrante. Příběh ženy, které se v jediném okamžiku převrátí život naruby, čte Lucie Žáčková, vydává Radioservis a nakladatelství Prostor.

Výjimečný román o přátelství a hrůzách války Chlapec v pruhovaném pyžamu je nejznámějším dílem irského spisovatele Johna Boyna. Příběh dvou devítiletých kluků na opačných stranách velkého plotu koncentračního tábora čte Michal Zelenka, vydává OneHotBook.

Jarní severský den. Chladno tak akorát na vraždu. Osmnáct pod nulou je třetím románem švédského autora Stefana Ahnhema a třetím případem jeho detektiva Fabiana Riska. U nás vychází jako první audioknižní v interpretaci Pavla Soukupa a pod hlavičkou vydavatelství Kalibr skupiny Euromedia Group.

Od své dovolené si komisař Maigret slibuje především odpočinek. Pak je ale konfrontován se snad nejtragičtějším případem své kariéry. Audiokniha Maigret na dovolené je šestým ze série případů slavného komisaře v interpretaci Jana Vlasáka u vydavatelství OneHotBook.

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia pronásledují vraha, který si své oběti hledá v ulicích a na sociálních sítích, kde je poté děsí anonymními zprávami a živí se jejich strachem. Hovor se smrtí Chrise Cartera vydávají v podání Jakuba Saice Bookmedia.

V autobiografické knize Stýskání zažehnáno rekapituluje herečka a operní pěvkyně Soňa Červená po svých devadesátých narozeninách právě dovršené čtvrtstoletí od návratu ze světových scén do vlasti. V rozhlasové četbě účinkují Soňa Červená, Pavlína Štorková a Miroslav Zavičár. Vydává Radioservis.

Příčiny, průběh, pozadí a důsledky politicky režírovaného procesu s Miladou Horákovou na základě archivních dokumentů vylíčil a přiblížil dr. Miroslav Ivanov v knize Milada Horáková: justiční vražda. Ta nyní vychází jako audiokniha v Nakladatelství XYZ v interpretaci Jitky Smutné a Martina Zahálky.

Ztracená dívka a umírající žena. Začínající novinář a muž pronásledovaný démony viny. Jeden případ, desetiletí hrůzy. Zvukovou podobu knihy českého spisovatele Martina Goffy Přiznat vinu vydala Euromedia Group pod značkou Kalibr, účinkují Jan Maxián, Jan Vondráček a Jitka Ježková.

Terapie sdílením je v psychologii jednou z metod, která pomáhá lidem vyrovnat se s traumaty. A také název projektu Ester Geislerové a Josefiny Bakošové – aktuálním fenoménem českých sociálních sítí. Zvukovou podobu knih Terapie sdílením čtou Ondřej Bauer, Jenovéfa Boková, Tomáš Jeřábek, Václav Neužil a další. Vydává Euromedia Group.

Jednu březnovou sobotu je v Ďáblickém háji nalezena postřelená mladá dívka Michaela. Zůstává v bezvědomí a policii se nedaří vyšetřit, kdo čin spáchal a proč. Tak trochu jiný detektivní román Osm od autorky bestselleru Bábovky Radky Třeštíkové čte Jakub Saic, vydává Motto.

Deník šílené manželky je dnes už kultovním románem Ireny Obermannové. Autorka sama přiznává, že je do jisté míry autobiografický a že ho psala v jednom z nejtěžších období svého života. Nyní vychází jako audiokniha v podání Bereniky Kohoutové v nakladatelství Motto skupiny Albatros Media.

V devatenácti letech se Barbora zamilovala do afrického černocha a odjela s ním do Ghany. Na začátku jejího nového života probíhalo vše v pořádku, ale později si začala uvědomovat, že se stává bílým otrokem. Útěk z afrického pekla Barbory Koudelkové a Milana Bárty čte Eva Novotná, vydává Alpress.

Pippi Dlhá Pančucha je první částí veselých příběhů svérázné devítileté holky s nevšedním chováním, jménem i vizáží, kterou znají děti na celém světě. Knihu Astrid Lindgrenové čte Slávka Halčáková, vydává Wisteria Books a Slovart.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz