Nové audioknihy 16/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 16/2019
21.4.2019
0:00 3:48

Video: https://youtu.be/gKwT_oMyAFI

Američanka Kelly Barnhillová je autorkou fantasy románů určených pro děti a mládež. Její pátá kniha Dívka, která upíjela měsíc získala řadu ocenění včetně významné Ceny Johna Newberyho. Nyní vychází v audioknižní podobě v interpretaci Heleny Dvořákové u vydavatelství OneHotBook.

Skutečný příběh slovenského Žida Laleho Sokolova sepsala australská autorka Heather Morrisová. Připomíná v něm děsivé události v dějinách lidstva a ukazuje, že vedle sebe mohou existovat promyšlená brutalita i nesobecká láska. Tatéra z Osvětimi čte Martin Siničák, vydal C Press.

Obchod na korze Ladislava Grosmana není jen naléhavým připomenutím toho, že ústupek zlu nikdy není nevinný, ale také skutečnosti, že odpovědnost za stav věcí přijímáme i nečinností, lhostejností a mlčením. Rozhlasovou adaptaci s Jaroslavem Pleslem a Zdenkou Procházkovou v hlavních rolích vydává Radioservis.

Poutník hledající pravdu, vlastní minulost a svou ukradenou duši se nezastaví před ničím. Konec lidstva se blíží a on je ten, kdo apokalypse otevírá cestu. Zabránit jí může jen tvor zrozený z utrpení. První část postapokalyptického románu Miroslava Žambocha Drsný spasitel čte Zdeněk Velen, audioknižně vydali Walker & Volf.

Povídky podivných od autora bestsellerové série Sirotčinec slečny Peregrinové Ransoma Riggse jsou tvořeny pověstmi, mýty a legendami předávanými podivnými z generace na generaci. Pro OneHotBook je načetli Viktor Dvořák, Jan Vlasák, Daniel Bambas, Jana Stryková a Růžena Merunková.

Pulitzerovou cenou oceněný, kultovní, humoristicko-satirický román Johna Kennedyho Toola Spolčení hlupců vychází ve zvukové podobě v interpretaci Jiřího Zavřela. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 1986, pro audioknižní vydání ji nyní připravilo Tympanum.

Nevíte si rady, jak se zachovat v nezvyklých životních situacích? Nechte se inspirovat skvělým kanadským spisovatelem a satirikem Stephenem Leacockem. První výběr z jeho povídek vydala Kanopa v intepretaci Václava Knopa. A pozor! Při poslechu Literárních poklesků budete muset myslet!

Další historickou detektivkou Vlastimila Vondrušky z cyklu Letopisy královské komory je Osmanský tábor. Jiří Adam z Dobronína se v něm vydává na tajnou misi do Uher. Ale ještě dříve, než tam stačí dorazit, dojde k první vraždě, která cestu velmi zkomplikuje. Čte Jan Hyhlík, v edici Načteno vydává Tympanum.

„Napsal jsem tu nejosobnější a nejvíce otevřenou knihu, ve svém životě, kterou bych chtěl sám číst“, říká autor Promrhaných dnů Tomáš Kosačík, známý jako Břicháč Tom. Ukáže vám v ní kroky, kterými opravdu budete moci změnit svůj život a posunout ho k lepšímu. Pro Audiotéku načetl David Prachař.

Autorka knihy Změňte své návyky vypracovala systém jednoduchý pravidel pro všechny životní situace, ve kterých byste rádi dosáhli změny. Ať už si vyberete jakékoliv téma, pravidla vám pomohou k vaší osobní transformaci. Audioknihu čte Vendula Fialová, vydává Progres Guru.

Audiokniha Biologie víry odhaluje tajemství, ke kterému vědci dospěli teprve nedávno, a sice že můžeme změnit svou biologii – tedy naše tělo i mysl – díky svému uvědomělému chování a myšlenkám. V interpretaci Martina Slámy vydal ANAG.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz