Nové audioknihy 15/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 15/2019
14.4.2019
0:00 3:39

Video: https://youtu.be/dnPy-7mjxMk

V detektivce Helen Fieldsové Dokonalé stopy opustil inspektor Luc Callanach slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Prozradí Jan Šťastný, vydává Nakladatelství Plus.

Rozhlasová dramatizace dobrodružného fantasy románu Tobiáš Lollnes nás zavede mezi obyvatele jednoho stromu, kde je téměř po celý rok slunečno a veselo. Příběh s mnoha zápletkami a odbočkami je metaforickým obrazem našeho světa. Vydává Radioservis, účinkují Jiří Lábus, Viktor Preiss, Martin Finger, Lucie Trmíková a mnozí další.

Podle vzoru Thora Hayerdala podnikl v polovině minulého století dvě dobrodružné výpravy i Eduard Ingriš, veleúspěšný český dirigent a skladatel, tramp a mořeplavec, později oceňovaný filmař. O jeho životě napsal Miroslav Náplava knihu Plavby „sebevrahů“, které dalo zvukovou podobu vydavatelství OneHotBook a pánové Vasil Fridrich, Miloň Čepelka a Pavel Soukup.

Když chlapci z klubu Rychlých šípů poznají příběh zámečnického učně Jana Tleskače, podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území, kde je v kovovém ježku v kleci ukryt plán létajícího kola. Nebudou to ale mít jednoduché. Stínadlům totiž vládce drsná parta Vontů. Legendární Záhadu hlavolamu Jaroslava Foglara čte David Matásek, vydává Albatros.

V románu Petra Stančíka Nulorožec, řeší inspektor Libor Lavabo zdánlivě snadný případ dvanácti upálených nosorožic. Do pátrání se však postupně zaplétá tajný deník J. W. Goetha, boj spikleneckých společností Neptunia versus Plutonia o vládu nad světem i šílená nadpraporčice Marhanová. Nulorožce čtou Pavel Rímský a Arnošt Goldflam, vydává Audioberg.

Sam Holloway se zdá být zcela normální šestadvacetiletý mladík se dvěma trochu podivínskými kamarády a jednotvárnou prací. Několikrát týdně však oblékne masku svého superhrdinského alter-ega. Audioknihu Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye čte Jan Meduna, vydává Tympanum.

Sherlocka si najme barvíř na penzi, aby vyšetřil zmizení jeho ženy. Zmizela spolu s mladým sousedem a s nimi se ztratila i kopa peněz a cenných papírů. Případem Barvíř na penzi je sbírka dvanácti povídek Z archívu Sherlocka Holmese kompletní. Všechny je přečetl Václav Knop a vydala Kanopa.

Audiokniha Říkala si o to poodhaluje vnitřní svět oběti hromadného znásilnění a ukazuje, čím si takový člověk musí projít. Hlavní hrdinka čelí odsouzení nejen ze strany obyvatel malého městečka, ale i od svých vlastních rodičů. Byla opilá, zdrogovaná a provokativně oblečená. Čte Klára Nováková, vydávají Bookmedia.

Z obálek časopisů a televizních obrazovek se zdá, že na co známí lidé sáhnou, to se jim daří, a ani se u toho nezapotí. Ale každý úspěch bývá vykoupen výživným průšvihem, bankrotem nebo zklamáním nejbližších – zkrátka fuckupem. Velkou knihu fuckupů Tomáše Studeníka a Ivana Breziny, čtou Borek Kapitančik a Michaela Rykrová, a vydal Jan Melvil Publishing.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz