Nové audioknihy 13/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 13/2019
31.3.2019
0:00 4:52

Video: https://youtu.be/b5p3Xl_7uoE

„Ze všech románů, které jsem kdy napsal, mi tenhle pořád připadá nejděsivější,“ řekl Stephen King o svém Řbitově zvířátek. Audioknihu u příležitosti premiéry filmové adaptace vydává OneHotBook, čtou Vasil Fridrich, Klára Suchá a Jan Vlasák.

Příběh dívky-kyborga ne nepodobný tomu o Popelce. To je Cinder – první díl dystopické fantasy série Měsíční kroniky spisovatelky Marissy Meyerové. Pro Egmont načetla Terezie Taberyová.

Mladí manželé uvíznou kvůli poruše auta uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a bez šance na záchranu. K tomu je drží na mušce chladnokrevný a děsivě přesný odstřelovač. Audioknihu Na dostřel Taylora Adamse čte Filip Švarc, vydává OneHotBook.

Jako literární senzace pro všechny asociály je označována prvotina Gail Honeymanové Eleanor se má vážně skvěle. Pro vydavatelství Plus ji coby audioknihu načetla Petra Špalková.

V Povídkách o nelásce se Michal Viewegh vydal do známého prostředí příběhů o manželství a sexu. Pohled je to trpký, sebeironický a občas černočerně vtipný. Čtou Saša Rašilov, Jitka Ježková, Jan Vondráček a další, vydal Ikar.

Mladý čaroděj Ged se musí postavit tajemnému Stínu, svému temnému Já, které v mladické nerozvážnosti vyvolal z říše mrtvých. Čaroděj Zeměmoří je první díl fantasy série Ursuly K. Le Guinové, který pro sdružení Mluvící kniha načetl Tomáš Juřička. Vydává Tympanum.

Krvavé jahody Jiřího Svetozara Kupky jsou příběhem ženy, který přežila gulag. Autor v něm vyšel ze skutečného životního osudu Češky Věry Sosnarové. Pro nakladatelství Plus přečetla Hana Maciuchová.

Stín je jedinou prózou Jiřího Křižana, která je snad známá díky filmové adaptaci Tichá bolest. Příběh tiše prožívané bolesti a smíření čtou Josef Somr a Pavel Batěk, vydává Tebenas.

Olga německého autora Bernharda Schlinka je příběhem lásky na pozadí dramatických německých dějin od konce 19. století do sedmdesátých let 20. století. Audioknihu vydal Odeon, čtou Miroslav Táborský a Lucie Trmíková.

Tři časové linie, tři generace a tři různé osudy se prolínají v jeden strhující příběh, v němž se vrací lidé z dávných dob, protože minulost zůstala nedořešená. Sběratele sněhu Jana Štiftera čtou Jaromír Meduna, Jiří Schwarz a Jakub Saic, vydává Vyšehrad.

Claire, herečka bez práce, přijme nabídku právnické firmy, která se specializuje na rozvody, aby pro ně hrála volavku, jež svádí ženaté muže. Tak se otevírá thriller J. P. Delaneyho Věř mi, který v audioknižní podobě čte Veronika Khek Kubařová a vydává Ikar společně s OneHotBook.

Pohádkovník je strom, který se sází každoročně během Noci s Andersenem. A také název audioknihy Supraphonu, v níž čeští herci čtou své oblíbené pohádky. Uslyšíte Aňu Geislerovou, Barboru Polákovou, Patrika Děrgela, Václava Jílka, Jakuba Prachaře a Jiřího Suchého z Tábora.

U příležitosti Noci s Andersenem vydala pohádkovou audioknihu také Audiotéka. Dvě klasické pohádky Hanse Christiana Andersena Princezna na hrášku a Ošklivé káčátko vyprávějí Martin Zahálka a Lucie Juřičková.

Pozoruhodný psychologický román, oceněný Literární cenou Costa, Rezervoár č. 13 Jona McGregora vychází jako audiokniha v podání Otakara Brouska u vydavatelství Tympanum.

Deset kriminálních povídek podle skutečných případů, které vzrušily československou veřejnost v sedmdesátých a osmdesátých letech, sepsal Ivan Milan Jedlička. Audioknihu Slavné české kriminální příběhy čte Norbert Lichý.

Ulička Na Plechárně v kalifornském městě Monterey je báseň a smrad, randál a skřípění, záchvěv světla a útržek hudby a síla zvyku a stesk a sen... Klasické dílo Johna Steinbecka pro sdružení Mluvící kniha přečetl Ladislav Mrkvička, vydalo Tympanum.

Srdce mého ostrova – Koření života babičky Tonity jsou vzpomínky Terezy Kostkové na mallorskou babičku prokládané jejími exotickými kulinářskými recepty. Napsala a vypráví Tereza Kostková, vydal Wunderman.

Historický příběh Vlastimila Vondrušky z detektivního cyklu Letopisy královské komory Falešný tolar vydává Tympanum. Pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana ho načetl Jan Hyhlík, vychází v edici Načteno.

Music: https://www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz