Nové audioknihy 12/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 12/2019
24.3.2019
0:00 3:24

Video: https://youtu.be/lUb4SsRjVGM

Skotský spisovatel Peter May se ve své nové knize Ochráním tě vrací na ostrov Lewis. Jeho nespoutanou a drsnou krásu tentokrát prolíná s oslnivým světem pařížské módy. Audioknihu čtou Jiří Dvořák a Lenka Zbranková, vydává OneHotBook.

Salman Rushdie, jehož každé nové dílo je očekáváno v předtuše planetární senzace, napsal první velký román trumpovské éry. Zlatý dům v audioknižní podobě vydávají Bookmedia, čte Lukáš Hlavica.

V románu Neviditelný rozehrál jeho autor Jaroslav Havlíček velmi osobitou variaci příběhu vzestupu a pádu ctižádostivého selfmademana. Téměř tříhodinovou rozhlasovou dramatizaci v režii Lukáše Hlavici vydává Radioservis.

Pět rozdílných žen, pět pohnutých osudů ve válkou sužovaném Afghánistánu. To je román Kavárnička v Kábulu – jeden z bestsellerů americké autorky Deborah Rodriguezové. Ve zvukové podobě ho načetla Eva Novotná a vydalo Tympanum.

Jak se vyhnout chybám při rozhodování ve finančních záležitostech a jak utrácet peníze rozumnějším způsobem? To posluchačům knihy Peníze a zdravý selský rozum poví ústy Zdeňka Mahdala její autoři Dan Ariely a Jeff Kreisler. Vydává Audiotéka.

„Každé dítě je génius, jen potřebuje objevit své přirozené talenty.“ Alespoň tak to vidí Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná, kteří sepsali knihu Odemykání dětského potenciálu. Pro nakladatelství Bizbooks ji čtou Filip Švarc a Apolena Veldová.

Vyprávění o dětech z malé podhorské vesničky Chaloupka na vršku spisovatelky Šárky Váchové působí v dnešní době trochu jako z pohádky. Ostatně je známé především jako večerníčkovský seriál. Nyní vychází jako audiokniha v podání Otakara Brouska mladšího.

Africká zima je autentickou zpovědí českého chirurga Tomáše Šebka z mise v Jižním Súdánu. V jedinečném podání Lukáše Hlavici představuje originální pohled na místa, o nichž se z médií nedozvíte. Vydává Tympanum.

O perníkové chaloupce, Hrnečku, vař!, Krejčík králem, Jak dědeček měnil, až vyměnil, O neposlušných kozlatech a další a další. Pohádkové poslouchánky vycházejí v podání Andrey Elsnerové, Kryštofa Nohýnka a Václava Rašilova u nakladatelství Albatros.

První část dvoudílného románu Františka Kotlety Perunova krev, v němž nechybí typické ingredience tvorby tohoto nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: totiž brutalita, sex a nadsázka, vychází ve spolupráci Audiotéky a vydavatelství Epocha v interpretaci Libora Terše.

Vydavatelství Wunderman připravilo zvukovou podobu rozhovorů Jolany Voldánové s Petrem Stančíkem doplněných typy na zajímavé výlety pro celou rodinu. Audioknihu K čemu jsem došla čtou Jolana Voldánová a Václav Kopta.

A na závěr ještě trojice archivních nahrávek, které nově digitálně vydal Supraphon: vzpomínky a vyprávění o skladateli, jeho životě a díle Svět Jaroslava Ježka, nahrávky hlasů, vzpomínek, názorů či recitací osobností naší kultury Český Slavín a šestý díl kompilační řady Smích prodlužuje život aneb Usmívejte se na život a život se bude usmívat na vás.

Music: https://www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz