Nové audioknihy, na které jste čekali - naposlech.cz

Nové audioknihy, na které jste čekali
15.3.2020
0:00 5:14

Vítejte u dalšího přehledu nových audioknih. Co přinesl právě uplynulý týden?

Před několika lety vedl významný kulturní antropolog Noriyuki Ueda dvoudenní osobní rozhovor s dalajlamou. Vzešla z něj kniha Co je nejdůležitější, kterou nyní ve zvukové podobě a v interpretaci Libora Hrušky a Lukáše Hlavici vydává nakladatelství Pragma.

Stockholmský detektiv Fabian Risk není posluchačům audioknih neznámý. Tentokrát mu jeho autor Stefan Ahnhem připravil další temný případ Devátý hrob. V interpretaci Pavla Soukupa ho vydává Euromedia Group pod novou audioknižní značkou Témbr.

Logo Témbr je též na obálce nového thrilleru autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi J. P. Delaneyho. Audioknihu Dokonalá manželka si poslechnete v podání Tomáše Pavelky a anotace slibuje, že ji neodložíte, dokud neskončí.

Stejný vydavatel, byť pod značkou Ikar, připravil i zvukovou verzi mimořádně vyzrálého a do poslední minuty napínavého debutu plného falešných stop, který napsala Lesley Kara. Audioknihu Fáma čtou Jana Stryková a Milena Steinmasslová.

Barbara Nesvadbová vyzpovídala dvanáct předních českých lékařů z nejrůznějších oborů. Mluvila s nimi o jejich práci, o zdraví, o vztahu k pacientům, o jejich láskách, víře, která je provází, o životě. A je z toho audiokniha Hovory s doktory v podání Jaroslava Plesla, kterou vydává Universum.

Na nejzlobivější třídu v Žabokudlách je nasazen speciálně trénovaný pedagogický kalibr. Podaří se zlikvidovat Mstivou Soňu dřív, než žáky zpacifikuje? Audioknihu Jak se zbavit Mstivý Soni českého autora Jiřího Holuba čte David Novotný a vydává Tympanum.

Druhý díl loni započatého cyklu historických detektivek s bratrem Cadfaelem, známých z televizního seriálu s Derekem Jacobim v hlavní roli vydává OneHotBook. Audioknihu Jeden mrtvý navíc čte a z její obálky shlíží Pavel Soukup.

Hadrovým panákem vše začalo, Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít. Témbr představuje další thriller Daniela Cola v interpretaci Moniky Žákové a Martina Stránského.

Ledový drak je první dětskou knihou George R. R. Martina, autora kultovní Hry o trůny. Posluchače přenese do kouzelného světa plného nebezpečí, odvážných činů a opravdového, obětavého přátelství. V interpretaci Marie Štípkové, v produkci vydavatelství Tympanum.

Audioknižní podobu románu Roberta A. Heinleina Měsíc je drsná milenka vydává Walker & Volf. Klasika světové science-fiction ověnčená žánrovou cenou HUGO je akčním, drsným a nečekaně vtipným románem. Přečte vám ho Luboš Ondráček.

Východní moudrost a moderní zkratky k zastavení času a nalezení úspěchu, štěstí a klidu – to je bestseller podle New York Times Městský mnich, v němž už celá řada čtenářů našla odpovědi na své otázky. V audioknižní verzi ho vydává Pragma v interpretaci Filipa Švarce.

Mezi tiárou a orlicí I je první díl dramatického příběhu z druhé poloviny 11. století, který sleduje osudy pětice Přemyslovců, synů knížete Břetislava, svářících se o moc v Českých zemích. Napsal Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík, vydává Tympanum.

Nejbohatší muž v Babylóně je bestsellerem George S. Clasona, který nabízí správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních finančních problémů. Nejslavnější knihu, která byla napsána na téma bohatství, čte Ondřej Novák, vydává Pragma.

V historickém románu Osamělý rváč Miloše Václava Kratochvíla ožívá Heřman Kryštof Russworm – vynikající voják, prozíravý vojevůdce, nezkrotný rebel, který se rval s vlastním životem stejně jako se svými nepřáteli. Audioknihu čte Petr Třebický, vydává Čti mi!

Život Harryho Bosche je v troskách. Jeho dům, poškozený zemětřesením, je odsouzen k demolici, opustila ho přítelkyně a jeho pití se vymyká kontrole. Posledný kojot je 4. dílem boshovské série Michaella Connelyho, který čte Ivo Gogál a vydává Publixing a Slovart.

Drogová válka otřásá předměstím Paříže a tým kapitána Victora Costy stojí proti nemilosrdným zabijákům. Kdo jsou ale praví původci toho krveprolití, které brzy zachvátí celé město? Audioknihu Teritoria napsal Olivier Norek, čte Martin Stránský, vydává Audiotéka a Práh.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz