Tucet nových audioknih - naposlech.cz

Tucet nových audioknih
8.3.2020
0:00 3:49

Nový týden a tucet nových audioknih. Podívejme se na ně víceméně v abecedním pořadí.

Díky, Jeevesi je už pátým audioknižním titulem vydavatelství Tympanum, v němž hlasem Radka Valenty ožívají příběhy Bertieho Woostera a jeho sluhy Jeevese. Téměř stovka románů, povídek, dramat a filmových scénářů patří k tomu nejlepšímu z anglické humoristické literatury.

Nadcházející sobotu po odpoledním čaji má přijít konec světa, a obrovská spousta lidí si vzala do hlavy, že se postará o to, aby se to skutečně stalo. Společné dílo pánů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana Dobrá znamení pro vydavatelství OneHotBook čte Jan Zadražil.

Audiokniha Fronta na smrt: Poslední myšlenky před popravou bez sentimentu a bez zbytečných slov plasticky líčí svět nejbrutálnějších vrahů a poslední chvíle před tím, než přijde jejich trest. Čtou Zuzana Slavíková a Marcel Vašinka, vydává Voxi.

Kluk spolkne vesmír je prvním románem australského novináře Trenta Daltona, hojně inspirovaným jeho vlastním životem a dospíváním. Loni ho knižně vydalo Argo, ve zvukové podobě nyní připravilo Tympanum v interpretaci Marka Němce.

Audiokniha Nestárnoucí mozek od molekulárního biologa Johna Mediny nabízí fakta a recept na „dobré“ stárnutí. Ukáže, že i ve vyšším věku jste schopni prožívat svůj život mnohem plněji – tedy přimět k tomu váš mozek. Čte Aleš Procházka, vydává Voxi.

Orel v písku je sedmým dílem série britského autora Simona Scarrowa, jejímiž hlavními hrdiny jsou dva římští vojáci – zkušený bojovník Lucius Cornelius Macro a jeho zástupce, mladý rekrut Quintus Licinius Cato, kteří bojují pod znakem orla. Čte Marek Holý, vydávají Bookmedia.

Příběhy slavné šestice dětí z Bullerbynu z pera neméně slavné švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové pokračují audioknihami Oslavy v Bullerbyne a Veselo je v Bullerbyne. Obě je vydávají v koprodukci vydavatelství 582 a Slovart a čte Táňa Pauhofová.

Rozhlasové vzpomínání psychiatra se specializací na psychoterapii, zastánce psychosomatického přístupu, publicisty a vysokoškolského pedagoga Radkina Honzáka dostává audioknižní podobu. Osudy Radkina Honzáka vydává Radioservis.

To Portál ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum připravil zvukovou podobu dalšího díla německého psychologa a psychoterapeuta Heinze-Petera Röhra. O tom, že sklony k závislým vzorcům chování ve vztazích jsou častější, než by se mohlo zdát, čte v audioknize Závislé vztahy Ilja Kresík.

Třetím, tentokrát červeným dílem pokračuje série Sedmý smysl Ilky Pacovské. Kam se ztratila dračí vejce a jak mohla zmizet, aniž strážci líhně něco zpozorovali? To se dozvíte z úst Margit Vinklárkové v audioknize Únosce draků, kterou vydává Čti mi!

Stejný vydavatel připravil i audioknihu Zítra už bylo Jiřího Reichla. Autor v ní nechává své neobyčejně obyčejné hrdiny bloudit labyrintem neočekávaných situací často až za hranicí normálna. Ironicky humornou povídkovou audioknihu čte Libor Böhm.

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz