Někdo by s tím něco měl dělat - Na stole je téma

Někdo by s tím něco měl dělat
8.2.2023
0:00 42:33

S novým rokem si dáváme nová předsevzetí a chceme měnit svůj život k lepšímu. Co si dát nějaké předsevzetí pro přírodu? Může člověk sám nebo se svými přáteli, známými něco změnit? Ukážeme vám příklad těch, kteří to dokázali. Přitom nejsou odborníci, prostě se rozhodli s tím něco dělat a nenechat to jen tak. A vznikla třeba alej, sousedská přírodní zahrada nebo komunitní farma. A dozvíte se i to, kde můžete na takový projekt získat podporu.

Nadace Veronica dvakrát ročně vyhlašuje granty na malé projekty zkvalitňující životní prostředí, ne nutně jen v úzkém ekologickém smyslu. Jde o malé projekty, které nikdo jiný příliš nepodporuje. Veronica pomáhá nejen financemi, ale i kontakty a radou. Jak se jednotlivci mohou sami zapojit do ochrany přírody, krajiny, klimatu? K čemu se mohou přidat nebo co mohou dělat sami nebo co mohou rozjet? Aby právě nezůstalo jen u konstatování: Někdo by s tím něco měl dělat. Protože ten někdo může být každý..

S Lenkou Živákovou ze sousedské komunitní farmy v Olešné u Blanska a Helenou Továrkovou z Nadace Veronica hovoří Jan Hanák.

Radio Proglas žije pouze z darů svých posluchačů. Potřebujeme vaši podporu, abychom mohli vysílat. DĚKUJEME! https://www.proglas.cz/podpora/

Populární epizody podcastu Na stole je téma

Nejnovější epizody podcastu Na stole je téma