#305 TOUR ŠPECIÁL: Žltá obhajoba Pogačara, zelený návrat Cavendisha a švajčiarsky nôž WVA - CykloPodcast od Cycling-Info.sk

#305 TOUR ŠPECIÁL: Žltá obhajoba Pogačara, zelený návrat Cavendisha a švajčiarsky nôž WVA
19.7.2021
0:00 41:35

(19.7.2021) Tour de France má za sebou svoju 108. edíciu. Hoci bola bitka o žltý dres rozhodnutá už na konci prvého týždňa, Stará dáma dvíhala z kresiel aj naďalej. Počet víťazstiev Marka Cavendisha sa nakoniec zastavil na čísle 4 a celkovo 34, takže v historických tabuľkách ostáva popri Cavovi zapísaný aj naďalej Eddy Merckx. Britská raketa si ako príjemný bonus odváža domov aj zelený dres, ktorý si v Paríži obliekol po 10 rokoch. Víťazstvo č. 35 bolo v Paríži na spadnutie, ale to by nemohol zasiahnuť do hry Wout Van Aert. Belgický majster potvrdil na Tour svoju univerzálnosť, doslova ako švajčiarsky nôž. Vyhral ťažkú horskú etapu s dvojitým Mont Ventoux, individuálnu časovku a deň na to aj pomyselné majstrovstvá sveta šprintérov na Champs-Élysées. Tadej Pogačar obhájil žltý dres a vo veku 22 rokov sa stal najmladším obhajcom na Tour. Šatník Pogačara sa rozrástol aj o biely a bodkovaný dres. Na parížske pódium sa premiérovo postavili druhý Jonas Vingegaard a tretí Richard Carapaz.

Sponzorom dnešného podcastu je e-shop girona pro sport, kde si môžete zaobstarať štýlové oblečenie značky Tactic. Pri platbe zadajte kód cyklopodcast10gps, čím získate 10% zľavu a zároveň podporíte náš podcast.

Hlavným mediálnym partnerom je magazín o cyklistike Cycling-Info.sk. Mediálny partner je RoadCycling.cz.

Populární epizody podcastu CykloPodcast od Cycling-Info.sk

Nejnovější epizody podcastu CykloPodcast od Cycling-Info.sk