Smysluplná práce (Seth Godin) - Audiolibrix - Audioknihy pro vaše lepší já

Smysluplná práce (Seth Godin)
29.1.2024
0:00 40:50

Včely nečekají. Nečekají, až jim někdo poručí, nečekají na dokonalost, nečekají na pozdější dobu. Ani my nemusíme čekat. Dnešek nesmíme promarnit.

Přehodnocení toho, čím může být práce a vedení, z hlavy vizionáře, známého autora a myšlenkového vůdce Setha Godina. Proč má práce zrovna takovou podobu, jakou má, proč je čím dál tím víc vysilující a co můžeme my všichni – zejména lídři – udělat, aby měla novou, lidštější podobu?

Ekonomická nejistota spolu s nárůstem práce na home office jsou příčinou toho, že se cítíme více odtržení od významu práce, kterou vykonáváme. Manažeři vyvedení tím z míry reagují tvrdšími podmínkami a sankcemi, propouštěním, zvýšenou kontrolou a povinnou účastí na schůzích. Zaměstnanci častěji opouštějí své pozice anebo odvádějí jen přesně tolik práce, kolik je nezbytně nutné. Vzdej se svých snů a své duše, přesvědčujeme se navzájem, a můžeš si koupit pár věcí, které ti zajistí status a spokojenost. ALE TAKHLE TO BÝT NEMUSÍ.

Seth Godin, autor legendárních knih o podnikání a marketingu, se ve 144 slokách dotýká příčin toho, co je na práci jak pro pracovníky, tak pro management tolik bolestivé. Ukazuje, co stojí za těmito trendy a jak lépe a smysluplněji práci pojmout.

Stojíme před jednoduchým rozhodnutím. Buď participovat na kocovině, kterou průmyslový kapitalismus prochází, dál uvažovat o lidech jako o nahraditelných součástkách stroje a účastnit se marného soutěžení s umělou inteligencí, alias závodu ke dnu. Nebo se propojit v zájmu vystavění organizace, která má větší význam, než jen generování zisku, ve které bude mít každý své místo, účel a důvěru, díky níž ze sebe bude moci vydávat to nejlepší – bez ohledu na to, z jakého místa práci vykonává.

Tato kniha je určena ke sdílení se šéfy a kolegy, k diskuzi a k použití v praxi. Ať už zaujímáme jakoukoliv pozici, máme možnost něco změnit. Neboť, jak píše Godin: „LIDÉ NEJSOU ZDROJE. NEJSOU NÁSTROJEM. JSOU SMYSLEM.“


  • Autor: Seth Godin
  • Typ knihy: audiokniha, e-kniha, tištěná kniha
  • Vydavatelství: Nakladatelství Audiolibrix
  • Vazba: pevná vazba
  • Délka audioknihy: 5:00 h
  • Počet stránek knihy: 216
  • Původní název: The Song of Significance

Audioknihu Smysluplná práce si můžete koupit v nejlepším obchodě s audioknihami Audiolibrix.

Knihu a e-knihu Smysluplná práce si můžete koupit na webu nakladatelství Audiolibrix

Populární epizody podcastu Audiolibrix - Audioknihy pro vaše lepší já

Nadčasový produkt (Ryan Holiday)
22.3.2022
Disciplína je osud (Ryan Holiday)
6.2.2024
Konec sebeklamu (Julia Galef)
21.11.2023
0:00 47:57
Bullet Journal (Ryder Carroll)
21.10.2019

Nejnovější epizody podcastu Audiolibrix - Audioknihy pro vaše lepší já

Disciplína je osud (Ryan Holiday)
6.2.2024
Organizační porno (Aneta Martínek)
29.1.2024
Odvaha volá (Ryan Holiday)
29.1.2024
0:00 49:33
Konec sebeklamu (Julia Galef)
21.11.2023
0:00 47:57