#97 Pro milovníky detektivek a thrillerů - Audinovinky

#97 Pro milovníky detektivek a thrillerů
20.11.2019
0:00 1:00:59

Nejnovější díl podcastu Audinovinky začneme výsledky soutěže (která dopadla celkem jednoznačně) a více než krátkou polemikou na téma Minier (1:04). Uvidíme, jestli se Michal nechá přesvědčit k dalšímu poslechu nebo ne.

Co právě posloucháme a čteme zjistíte hned poté (4:06). I když Michal moc prostoru Petřině výběru nechat nechce - a přitom sám poslouchá fantasy! Odkazy: Muži ve zbrani, A Curse So Dark and Lonely.

Po velkolepé oslavě nového vydavatele Euromedia se rovnou vrhneme na první novinku, Kříďák (06:27) a jestli se vám zdá povědomá, tak to není jen zdání! Zjistíte i to, proč se na jejím hodnocení Michal s Ivanem a Petrou neshodnou, ale Michal tvrdí, že on má pravdu - a potvrzují mu to ještě dva slavní autoři! (9:25)

A s panáčky budeme pokračovat v další novince - Hadrový panák (11:15), o které, ostatně jako o všem v dnešním díle, toho Michal ví spoustu.

Žezlo Petře na chvilku předá jen proto, že řeč přijde na její oblíbenou audioknihu, Ready Player One (14:50), což je shodou okolností jedna z prvních knih, o kterých se spolu bavili a Petra si (mylně) roky myslela, že Michal ji četl. Nečetl. Ale možná teď?

Na více míst se nám povedlo protlačit naši Audioknižní výzvu (16:43) a čas na její splnění už se krátí, do konce roku odpočítáváme dny. Michal už ji tedy splnil dávno, ale všichni víme, že si pravidla hodně ohýbal....

V audioknize Ready Player One je schovaná celá řada "easter eggs", kterým odmítáme říkat velikonoční vejce (19:48), ale rozhodně vám řekneme, jak se autorovi podařilo tuhle audioknihu ušít pro mladší i star... pardon, střední generaci.

Poslední vypíchnutou novinkou od nového vydavatele je Terapie sdílením (24:40), o které jste už určitě slyšeli a jestli vám po dokončení poslechu bude trocha smíchu chybět, poslouchejte Audinovinky. Ale můžete taky sledovat instagramový účet Ester a Josefíny.

Další zmíněné novinky od Euromedia (27:45): Pohřešuje se prezident, Šelma, Osmnáct pod nulou, Manželé odvedle.

Než se vrhneme na další novinky, zmíníme i fakt, že právě probíhá už šestý ročník našeho Velkého audioknižního průzkumu. A jak by řekl Michal, to je takový průzkum, který je velký.... a audioknižní (31:40). A jak bychom to zakončili - když vyplníte dotazník, můžete vyhrát audioknihy :)

Další top novinkou je seversko-historická revoluce v detektivním žánru, 1793 (34:16) a nevíme, jak to zní vám, ale nám to zní tak, že na severu vlastně objevili Červenáka (37:15).

S další novinkou zůstaneme v historii, jen se posuneme trochu dál - jmenuje se zlatý kámen, pardon, Goldstein (38:35) a Michal to prý celé zažil spolu s Gereonem Rathem.

No a zazvonil zvonec a pohádky je ko... jé, ne, ještě jsme se bavili o jedné neobvyklé pohádce, Spáčka a vřeteno (43:30) a nové značce audioknih, Voxi. Kterou jsme vlastně jako vědmy už předpověděli posledně, takže už víte!

Díl uzavřeme takovým kolečkem toho, co je nového - tak třeba která audiokniha vyhrála na udílení cen Kniha roku? (46:30) Trailer na jaký seriál Michala okradl o minutu času a vyčítá Petře, že mu to vůbec pouštěla? (47:12) Jaká velká historická událost inspirovala novou kolekci na našem webu? (48:40) Proč si Ivan píše do knih? (50:28) A věděli jste, že Ivan s Michalem mají nový youtube kanál (52:36) a podle svých (velmi skromných) slov na něm mohou mluvit o čemkoli?

Jako obvykle všechny novinky najdete na webu Audiolibrix a za 14 dní se slyšíme zase! I s vydrami a koťátky, sponzory dnešního dílu.

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky