#96 Jak, co, proč... ale hlavně KDY? - Audinovinky

#96 Jak, co, proč... ale hlavně KDY?
6.11.2019
0:00 1:06:46

Vítejte u poslechu nového dílu našeho podcastu. Pohodlně se usaďte, kávičku máte? Jdeme na to.

Začneme u delší a meandrujícího okénka o tom, co nás zaujlo. Petra chtěla mluvit o zázraku špagetové dýně (1:20), ale abyste zjistili, jak jsem se od dýně dostali k americkému fotbalu a nakonec i seriálu Silicon Valey, to už musíte poslouchat.

Opravdové audinovinky začínají v 6:26 azačneme rovnou vraždícími sestrami, proč ne? Novinka Má sestra je sériový vrah (7:14) je vlastně taková příručka, jak sundat krev z koberce. A pokud se vám hodí, chtěli bychom vám říct, že vás máme rádi, nikdy jsme vás nechtěli naštvat a taky vám to dneska ale opravdu sluší!

Díky autorce této novinky přidáme další pokračování našeho okénka pro začínající spisovatele (12:56), které nemá sponzora :D

Od sester přejdeme k Sestrám (12:56) a vyšlo najevo, že pátý díl už je pro Michala ta pomyslná poslední kapka a už nedokáže svou ne-lásku vůči autorovi déle tajit. Což vlastně inspiruje soutěž a dá vám možnost vyhrát kredit! Takže poslouchejte :)

Petře se následně rozpadne už celá gramatika (17:35), ale Michal má pro takovou situaci a pro každého z nás šikovnou radu, jak na učení. Přeci jen je teď studnicí vědomostí po čtrnácti dnech strávených intenzivním studiem němčiny (kdybyste o tom předtím ještě neslyšeli...)

Fakt, že existuje i seriálová verze populární (teď) pentalogie Bernarda Miniera s názvem The Frozen Dead (21:07) Michala... velice potěšilo a hned se šel dívat, zbytek dílu uvádí Petra sama :D Ne, jeho skutečnou reakci si poslechněte, stojí za to.

Zmíníme ještě pár českých filmů právě v kinech, které jsou založené na audioknihách (22:20) a Michal zopakuje svůj tip k poslechu, který se týká Sametové revoluce (25:20) - audioknihu Národní třída. Po jeho tipu následuje krátká polemika o křestním jménu autora, která vám dokáže, jak rozsáhlé znalosti opravdu máme.

Přesuneme s k fantasy novince Zlatý kompas (28:28) a konečně se podíváte do zákulisí na to, co se děje, když se kdykoli před Michalem mluví o fantasy (30:44).

Další audinovinkou je audiokniha Veselí (36:59) a Michalovi se jako vědmě podaří předestřít vznik nové značky audioknih z dílny Albatrosu, Voxi. Tato novinka je tak trochu tragikomická a zatímco Petra si myslí, že Češi mají takový žánr rádi, Michal má jako vysvětlení jinou teorii (39:13)

Po krátké exkurzi s výkladem našich jmen (42:40) se podíváme na náš blog (44:45), kde si teď můžete přečíst o mluvení s hlasovým asistentem a pasti zaneprázdněnosti.

Přejdeme k audinovince Kdy (48:38) - no schválně, hádejte, co tahle vás naučí? Michala každopádně inspiruje k další polemice na téma "na youtube najdeš vše". (Pozn. pisatelky informací o epizodě podcastu: Michala uspává jakákoli zmínka o žánru fantasy, ale detailní popis výměny záchodového prkénka mu přijde fascinující. Cože?) O to nechcete přijít.

Poslední audinovinkou jsou Bordeří povídačky 2 (56:02), jejíž autor má to nejlepší životní motto! (1:00:41).

Na úplný, úplný závěr máme pro vás novinku o tom, že Ivan si koknečně prosadil formát, kde je jedním z hlavních hlasů. O jaký projekt jde? (1:01:32).

Všechny novinky jako obvykle najdete na webu Audiolibrix a my se těšíme na další díl, tak zase ve středu 20. listopadu! :)

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky