#95 Letem kulturním světem, s koněm, kočkou a psem - Audinovinky

#95 Letem kulturním světem, s koněm, kočkou a psem
24.10.2019
0:00 48:48

Nový díl našeho podcastu Audinovinky odstartujeme soutěží - tedy vyhlášením výsledků jedné soutěže (0:54). Díky které jsme zjistili, jak moc informací pro nás vlastně máte a asi na vás odvelíme přípravu.. co nejdřív! Michala zaujaly ceny knih v Německu (03:42), jsou dost slušné. A proč se radši v němčině nepustil do nového Olsena a vybral si Charlotte Link zjistíte vzápětí.

Potom si projdeme ceny, které se za poslední dobu v literárním světě udělovaly (05:37) a zjistíte, co s tím má společného Olga Tukarczuková a Margaret Atwoodová. Nejprestižnější ze všech jsou samozřejmě Ceny Bystrouška (7:22) pro nejlepší dětské audioknihy, které vybírala odborná dětská porota.

První audioknižní novinka je navíc také cenami ověnčená a jmenuje se Kirké (8:15). Petra ji zrovna poslouchá, takže se zase špatným způsobem pokusí ji prodat. Ale dnes už víme, že jí stačí přesvědčit Michala, ten pak přesvědčí ostatní. Petra si drží palce.

V další várce toho, co nás zaujalo (13:46) zjistíte, kterému českému autorovi teď točí tvůrci seriálu Černobyl film, který autor cestuje (nebo cestoval?) po Česku a kdo známý tančí ve Stardance.

A když už jsme na domácí frontě, přejdeme od veselení ke Strachu (16:40). Prozradíme vám třeba i to, podle čeho se jeho autor rozhodoval, jestli už je ta či ona dost děsivá a je spokojen se svou prací (18:46). Michal navíc tak trochu prozradí, že se chystají novinky další (18:07). Je to úplně jak kdyby do toho viděl… nebo co.

V další várce toho, co nás zaujalo, bude krom jiného řeč i o oblíbeném product placementu (20:55). V Číně totiž zrovna zkoušení novou formu a my si myslíme, že domácí produkci by to spíš pomohlo než ublížilo, že.

Další novinkou jsou Mitfordské vraždy (25:18), klasická detektivka odehrávající se v roce 1919. Že neuhodnete, co má tahle audiokniha společného s populárním seriálem Panství Downton?

Michala zaujalo, že byl na největším evropském knižním veletrhu ve Frankfurtu (30:05), kde to mělo být super inspirativní a audioknižní… a bylo to… jiné. Video záznamy a třeba i rozhovor s Olsenem (cože?!) najdete na našem Instagramu. Mimo jiné ještě zjistíte, že proč by se člověk scházel s Čechy a Slováky tady, když je může potkat ve Frankfurtu.

A když už je řeč o Frankfurtu, jednu z dalších novinek tam promoval český stánek a (ne)chtěně i Michal s Ivanem. Řeč je o Chirurgovi (34:10).

Jedná česká kniha pro děti skončila v prestižním katalogu mimořádných děl dětské literatury, ale která? (36:56). Jisté je to, že její pokračování, Prašina - Černý merkurit (37:38), je naší další novinkou.

Krom toho si ještě odskočíme k charizmatickému Simonu Sinekovi (39:52), projdeme pozitiva i negativa českého Netflixu (41:20) a prozradíme, která mega slavná fantasy série obleče nový seriálový kabátek jen pár let po veleúspěšném zpracování Petera Jacksona - už víte? (42:25)

Poslední novinka je sice pro děti od devíti let. Ale Petra by přísahala, že je to i pro dospělé - poslouchejte (43:30), řeč bude o audioknize Traja kamoši a fakticky fantastický výlet.

Tím to uzavřeme a jako obvykle najdete všechny novinky na webu Audiolibrix.

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky