#94 Díl plný tajemství, zločinu a skandálů - Audinovinky

#94 Díl plný tajemství, zločinu a skandálů
7.10.2019
0:00 46:17

Začneme vlastně omluvou zvuku, protože jeden z nás je na koleji v Mannheimu (0:50) a došel k závěru, že takový hrnec je nejlepší pomůcka, kterou může člověk potřebovat!

A potom se rovnou vrhneme na novinky - začneme Tajnou historií (2:33), která očividně až tak tajná není, když o ní mluvíme, že? Její autorka se mimochodem dostala na seznam nejvlivnější stovky lidí na planetě, my na své umístění stále čekáme. A stejně tak i na Pulitzera! (04:39)

Další novinkou je dlouho očekávané pokračování Steina a Barbarice, Krv prvorodených (6:41). Petra se pozastavuje nad tím, proč není v názvu série i Jaroš, ale Michal ví přesně proč (7:29).

Od krve se posuneme... k další krvi, Zlé krvi (13:45). Což je sice čerstvá novinka, ale Michal už o ní mluví celé měsíce. A možná znáte dokument z produkce HBO, ale ten je podle Michalových slov jen slabý odvar (19:17). Takže jako první sáhněte po audioknize, je to pecka.

Abychom to trochu odlehčili mezi vší tou krví a další krví, co nás čeká.. Podívali jsme se na to, co nás v posledních týdnech zaujalo (20:40). Michal nejdřív udělá extrémní radost Petře, konečně se jí povedlo někoho přemluvit! A potom bude řeč o seriálu Fleabag, který si Petra nezamilovala sama.

Michal se účastnil historicky prvního podcastového meetupu v Bratislavě (25:08) a zjistíte třeba i to, který podcast je na našem území vlastně historicky nejstarší. A díky meetupu možná dojde řada i na soutěž o audioknihu, tak dávejte pozor! :)

Po odlehčení putujeme do 2. světové války. K příběhu, který vypráví sama Smrt. Zlodějka knih (28:32) zvládla po světě prodat přes milion kusů a Petra se bude snažit vám z ní nic nevyzdradit.

Pochopíte tu touhu odlehčovat, protože od celosvětové hrůzy přejdeme k další hrůzné detektivce. Ale v tom nejlepším slova smyslu. Budeme se bavit o sérii Robert Hunter (33:00), která vás zavede do L. A.

Celé to uzavřeme s audioknihou, kterou má Petra na nočním stolku. No, tu tištěnou knihu, né audioknihu. Jmenuje se Důmyslné umění, jak mít všechno u p**ele (36:03) a ve slovenštině má podle nás ještě zajímavější název. Petra se bude marně snažit přesvědčit Michala, ať si to poslechne. Ale dejme tomu půl roku. On teď má v plánu něco jiného (38:20).

Všechny novinky jako obvykle najdete na webu Audiolibrix a my se těšíme zase za 14 dní.

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky