#91 s Michalem Schwarzeneggerem a Petrou Phelps - Audinovinky

#91 s Michalem Schwarzeneggerem a Petrou Phelps
25.8.2019
0:00 43:49

Okurková sezóna se hodně rychle přemění v sezónu hub (0:48), ani se nestačíte divit. Protože má nový díl podcastu Audinovinky dost společného s televizí a filmy, odstartujeme ho tím, co nás zaujalo.

Pro Petru je to pokračování jedné knižní pecky, ke kterému došlo po 34 letech (2:25) a nové filmové zpracování milované klasiky. Ale tu vůbec největší radost jí udělala chystaná novinka, kterou teď v laboratořích Albatrosu míchají na září (3:46).

Michal prozradí jediný důvod, proč bude zase po půl roce koukat na televizi (4:50). Jestli sledujete sporty, už asi tušíte! Načež Petra předvede ukázkovou neznalost a místo závodu Vuelta "promuje" už dávno proběhlé Giro (06:01). Za což se kaje (tedy jen písmem). Ale aspoň k tomu přidá příběhy o jízdě na kole.

Michal potom prozradí, čeho se na plavání nejvíc bál a jak si to zařídil, aby se danému nebezpečí vyhnul (08:10).

Potom už se přeci jen dostaneme k těm novinkám. Tou první je Ivanův oblíbený Total Recall (09:25) a Michal hned dostane šanci se srovnávat s jeho hlavním hrdinou! Podoba není náhodná :)

Z pozitivního psycha, kterým je příběh Arnieho, se posuneme k tomu opravdovému. Román Psycho (13:13) je totiž další novinkou a zjistíte třeba i to, jak si zařídit smlouvu na zpracování svého díla, nebo kterou kolonku naší audioknižní výzvy vám Psycho může pomoci zaškrtnout (16:53).

Psycho je novinka žhavá - tak moc, že si Michal doslova spálil prsty (13:35) a rozhodně potom nebrečel. Ale brzy možná začne, protože naše Mirka má nejradši příběhy masových vrahů (18:52), a tak se trošku bojí.

Další novinka, Jak jsem vyhrál válku (20:57) jako oblíbená satirická klasika vyvolá otázku toho, kolik si vlastně děti pamatují ze školy (21:23). Protože Michalovi nic neříká, ale to nevadí. On si totiž pamatuje jiné autory a hned se s tím také pochválí :)

Další novinkou je severská detektivka Kaštánek (24:31), při které si hned Michal zavzpomíná na dětství (25:10). A Petra prozradí, kterak se Sveistrup světoznámým scénáristou a nakonec i spisovatelem stal.

Přejdeme k detektivce české - Klub vrahů (30:14) - jejíž hlavní hrdina Michalovi někoho připomíná (31:32). Ale vám bude taky, takových mezi námi chodí!

Celé to zakončíme s naší oblíbenou křišťálovou koulí a jednou vizí do budoucnosti. Poslední diskutovanou novinkou je totiž Metoda Bullet Journal (35:11), o které bez nadsázky říkáme, že mění životy. Alespoň u autorova, našeho a tisíců dalších lidí na světě to tak bylo. O BuJo metodě už jsme se bavili i dříve v Audinovinkách, ale Michal očividně nebral Petřina (ani Ivanova) doporučení vážně a o výhodách takového sešitu se přesvědčil až na vlastní kůži. Ale tak už to chodí, že.

Všechny další novinky najdete jako obvykle na webu Audiolibrix a my se budeme těšit zase za 14 dní!

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky