#90 S tajnými detaily o Dominiku Dánovi - Audinovinky

#90 S tajnými detaily o Dominiku Dánovi
11.8.2019
0:00 49:59

Nejnovější díl podcastu Audinovinky jsme streamovali naživo. A pokud chcete, můžete si pustit i video záznam.

Hned na začátku zjistíte, že jsme málem nenahrávali (0:29) a taky něco o rychlosti posktyovatelů internetu na Slovensku. Pokračujeme tím, co Petra přečetla a poslechla na dovolené (2:10), spoiler alert - nebylo toho moc. Ale dává tip na dětské Nikdyuš (3:51) a u které detektivky se nemůže dočkat pokračování? I vás budou zajímat zákulistní informace (2:10).

První novinkou je velkolepý Návrat Sherlocka Holmese (5:19) a kdybyste váhali, proč je velkolepý, tak to proto, že na konci posledního kompletu jsme si mysleli, že Sherlock je mrtvý! Tak uvidíte, kdo bude v tom novém magickém kompletu hrát roli - a pro ty největší fajnšmekry přidáme i přehled povídek, na které se můžete těšit (9:14).

Pokračujeme ve světě postapo a ve velkém, protože se podíváme na audioknihu Drsný spasitel - část 2 (9:52), jehož detaily jsme správně řekli hned na poprvé! Ne tak úplně. O první části Spasitele jsme se bavili už v [85. díle podcastu] a my si to sice skoro nepamatujeme, ale Michal si stejně přidá anektodku o paměti (10:41)... někoho jiného, protože tu jeho byste si nepřáli.

V pauze na otázky padne ta nejdůležitější - kdy, co, jak, proč, a tak dále... Dominik Dán? Stačilo by říct jméno, že? Takže poslouchejte, pokud vás zajímá, jeslti se chystá, co se chystá, kdy se chystá... a tak vůbec! (14:45)

Následuje skok do dalšího postapo světa, když se pobavíme o (teď už) Postapokalyptické tetralogii Františka Kotlety (18:05), kterou jsme už kdysi představili jako trilogii a vlastně polemizujeme nad tím, jestli nás nemůže čekat pentalogie (19:58). A zjistíte mimo jiné i to, proč si Petra myslí, že Leoš Kyša je jako Peter Parker (20:48).

Z postapo světa přejdeme k fantasy Noční hlídka (23:14), které se Michal pokusí představit dost (ne)zábavným způsobem a doufá v sílu střihu. Tak uvidíte :)

Osvěžením světa severské detektivky je další novinka, Než natáhnu brka (26:30), která do drsného příběhu přidává kapku (no dobře, hrnek) extra černého humoru.

V okénku nových vydavatelů potom oslavíme novinky V modrej izbičke (32:02) a Čtení mysli podle petra doležala (34:30). Petra se (bohužel jen krátce) raduje, že se někdo jmenuje Pišta (32:18). Že ona si nevzala toho Pištu Hufnágla!

A Michal hned srovnává svou chabou balkónovou a značně problematickou bylinkovou zahrádkou se zahradami podnikavého Petra Doležala (34:58). Nakonec ještě bere rady od posluchačů, jak si svou zahrádku udržet a ještě ochránit Mirku před pavouky.

Další novinka, Entopolagurace (41:03) je extra speciální, protože vám prozradíme, jak ji dostat úplně zadarmo. Michal přidá svou představu o tom, jak bude probíhat první teleport (43:32).

Díl uzavřeme pohledem do budoucnosti na "sci-fi, které chápou i babičky z Kříznej" (47:47). To má název Caligo (45:05).

A jako vždy, všechny novinky najdete u nás na webu, budeme se těšit na slyšenou zase za 14 dní :)

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky