#89 Vondruška, King, Pratchett, jak bych si je přečet - Audinovinky

#89 Vondruška, King, Pratchett, jak bych si je přečet
14.7.2019
0:00 42:01

Dnes v trojici. Ale vlastne vo dvojici. Ako je to možné vám samozrejme prezradíme (0:16) a tiež vám predstavíme niekoho, kto naše rady rozšíril (0:49). Pozdravíme aj vás, výhercov súťaží (1:25) a dozviete sa v erboch ktorých miest či obcí sa nachádza ježko.

Čo sa udialo odkedy sme nahrávali posledný diel? No, mnoho vecí. Petra napríklad bola na Festivale Fantázie (3:16) a najviac ju tam zaujala hra Břink!.

Michal bol na dovolenke a docela sa o tom rozkecá. Čiže vás bude nudiť tým, koľko toho stihol prečítať a vypočuť si (4:13) - skoro toľko, koľko zjedol gyrosov - a kde všade knihy a audioknihy čítal a počúval (7:18). Pochváli sa samozrejme aj tým, čo vyhral - štipendium od Goetheho Inštitútu (8:31) a pozor, Michal číta Young Adult! V nemčine! (9:41) - Tote Mädchen lügen nicht. Aký bol inak nový Dominik Dán - Pochovaní zaživa, ktorého Michal čítal skôr než všetci. Dozviete sa tiež (10:17).

Čo sa týka audioknižnej výzvy, u Michala to vyzerá, že než budete tento diel počuť, tak ju už bude mať za sebou (7:55).

Predstavili sme vám teda niekoľko skvelých audiokníh, tak poďme na ne.

Prvou audioknihou je Konec hlídky od Stephena Kinga (10:52) a pri nej sme si spomenuli a vám predstavili ako na to, keď chcete napísať sami nejaký bestseller. Áno, je to založené na tipe od samotného Stephena Kinga, ale podané od nás je to ešte jednoduchšie a zrozumiteľnejšie (13:05). Inak, viete aký je rozdiel medzi horrorom a napätím (14:25)?

Druhou audioknihou je Ta přede mnou (16:57) pri ktorej vám poradíme, kde vám zapadá do audioknižnej výzvy ale hlavne upresníme, ako táto výzva funguje (18:05).

Ďalšou predstavenou audioknihou bola Podivná svatba na Lichnici od Vlastimila Vondrušky (19:33). Pri tom sa dozviete, že do Audiolibrixu pribudli audioknihy vydavateľstva Tympanum. Cool, čo?

Plynule prejdeme k audioknihe Na vlně 57 metrů od Otakara Batličky (21:58). A u tejto audioknihy vám povieme, na základe čoho si jedného z dvojice stojacej za týmto vydavateľstvom pamätá Ivan (22:53). Inak, autor sa dosť podobá na Michala, teda, aspoň Michal si to myslí a snaží sa nás o tom presviedčať (24:15).

Čo, čože? Áno, audiokniha na ktorú sa Michal najviac tešil je nová audiokniha od Terryho Pratchetta Muži ve zbrani (28:07). Nemusíte mať inak stres ak ste ešte neprečítali všetky príbehy Plochozeme, lebo ani Petra ešte nie (31:20).

No a poslednou audioknihou v tomto diele, ktorej sa venujeme, nie je žiadná iná než Zdravá střeva od manželov Sonnenburgových (32:12). Úplne nesúvisle nám Michal porozpráva o tom, čo rád robí na dovolenke a aké by si dal, ak by si niekedy dal, tetovanie (33:50).

Iné spomenuté audioknihy:

Spomenuté knihy:

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky