#88 Nesbø, Mary Poppins a zvířata všeho druhu... i Kanada! - Audinovinky

#88 Nesbø, Mary Poppins a zvířata všeho druhu... i Kanada!
17.6.2019
0:00 42:41

Jestli čekáte audinovinky hned na začátku, tak to se tentokrát nedočkáte, přijde na ně řada až později (8:08). Ale zato se dozvíte, co Petru zaujalo (0:51), nebo spíš šokovalo, načež zabředneme do diskuse o seriálech. Zjistíte něco o pár seriálech podle knih (2:45) a Michal taky pár (vlastně) nedoporučí (3:53), protože na ně nekouká. Konečně už však doposlouchal audioknihu Chlapec v pruhovaném pyžamu (5:15), takže ji může zhodnotit a věřte, že tedy rozhodně nejde s davem.

První dvě novinky jsou od anglického spisovatele Simona Mawera (8:46) a Michal u nich zároveň zavzpomíná na ty, které už od něj poslechl. Přidáme trochu čísel o vile Tugendhat (11:51), protože Petra chtěla udělat Michalovi radost. A skončíme u událostí Pražského jara, o kterých se prý Michal ve škole ze záhadných důvodů neučil (13:51).

Další novinkou je dlouho očekávaný Hlad... teda pardon, Žízeň (16:52). Michala na ní zaujaly hned dvě věci (17:04) a Petra si při ní vzpomene na své vyjadřovací problémy (18:31), přičemž jí Michal hned obratně zvládne vyčíst nedostatek vděčnosti za jeho střihačské dovednosti!

Potom si Michal střihne hodně rychlé shrnutí novinky (20:32) a Petra k tomu přidá příběhy o původním názvu audioknihy Žízeň (20:55) i další motivaci autora, o kterých sám vypráví v tomto rozhovoru.

Od moderní detektivky se přesuneme na začátek 20. století k audioknize Literární poklesky (22:17). Do státu, který byl v roce 1911 méně známý než autor, který z něj pocházel (23:23).

Při vyprávění o audioknize Nulorožec (24:33) se Michal zpětně (a jak taky brzy vyjde najevo, zbytečně) zlobí na Petru, protože mu zatajila podstatné informace o pseudonymech (26:06). A Petra je na oplátku v šoku z toho, jaké je podle Michala nejroztomilejší zvíře (27:08) a toho, co všechno zvládl zjistit jeho pozorováním (27:57).

Následuje nejdrsnější přechodový můstek v historii našeho podcastu (30:20) a novinka Hod mrtvou labutí (30:34) - asi už chápete ten můstek. Oba přijdeme na to, že vůbec neznáme populární seriály (31:46).

A přelétneme k Mary Poppins (33:26), Michal nejdřív komentuje české přechylování a potom nechce mirce uznat jedno políčko výzvy (netuší totiž, že ona už ho díky jiné audioknize mezitím zaškrtla).

Celé to uzavřeme jednou vizí do budoucnosti. Chystá se totiž audiokniha Jak drahé je zdarma? a tu má Michal moc rád. Povypráví i příběh, jak se autor ke zkoumání behaviorální ekonomie dostal (37:28).

A když budete pozorní, jednak si všimnete, že v tomto díle se schovává SOUTĚŽ O AUDIOKNIHU (odpovědi posílejte na soutez@audiolibrix.cz do neděle 30. 6.). Druhak zaznamenáte podstatné novinky týkající se Dominika Dána!

A tady je malé shrnutí s odkazy na úplný závěr. O čem byla tedy dnes řeč?

Filmy a seriály:

Knihy

Audioknihy:

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky