#84 Od čarodejníc, cez fuckupy a "sebevrahov" až po milované detektívky | Audinovinky

#84 Od čarodejníc, cez fuckupy a "sebevrahov" až po milované detektívky waveform
0:00 50:18
Přehraj Stáhnout

22.04.2019

Máme pre vás, pre všetkých, úplne že všetko. Nesklameme fanúšikov detektívok, ale ani spoločenskej prózy, máme niečo pre dospelých, ale aj pre dospievajúcich. Neveríte? Počúvajte!

Začneme audioknihou Velká kniha fuckupů - Tomáš Studeník, Ivan Brezina (1:45). Mimochodom, spoznáte vydavateľa podľa interpréta? My áno (2:00). Reč je o našom ešte obľúbenejšom vydavateľovi, o Jan Melvil Publishing, ktorý, tramtadadá, zaradil svoje audioknihy do Klubu Audiolibrix a tak si ich už môžete kupovať za kredit (8:15)!

Pripomíme aj, že už za pár týždňov nahrávame naživo, na Světě knihy, tak sa zastavte. S plánovaním už začnite teraz a prídite včas, aby sa vám ušlo to najlepšie miesto (7:06).

Ďalej prišla reč na audioknihu Dívka, která upíjela měsíc - Kelly Barnhillová (9:30), pri ktorej nás zaujme, že kniha mohla mať len pár strán, keby zlá čarodejnica... no veď si vypočujte sami (13:20). Autorka o sebe vraví, že je tvorkyňa koláčov, ale netušíme či chutných, alebo nie.

Audioknižnú sériu Sirotčinec slečny Peregrinové poznáte a práve vychádza audiokniha Povídky podivných - Ransom Riggs, ktorá sa odohráva v čase pred ňou, takže viete svoju zbierku obohatiť o skvelý kúsok (16:05). A, chystá sa pokračovanie tejto trilógie, čím sa z nej stane séria. Alebo teda aj sextológia (18:30).

Plynulo prejdeme k audioknihe Plavby “sebevrahů” - Miroslav Náplava (20:43), ktorá ide do žánru skutočných príbehov. Dozviete sa tak, že hlavná postava, Eduard Ingriš, okrem iného zložil slávnu skladbu Teskně hučí Niagára. Nepoznáte? Petra ju rozhodne spievať nebude (22:18), ale možno vám pomôže video jej podania kapelou Děda Mládek illegal band, ktoré nájdete tu.

Táto audiokniha sa ale venuje najmä tomu, či sa podarilo potvrdiť teóriu o migrácii pôvodných obyvateľov Peru do Polynézie na pltiach (23:27). Petra inak Michalovi neverí že vor sa slovensky povieť plť (25:00) a zistíme, že má slabú slovnú zásobu, aspoň teda v češtine.

Konečne sa dočkáme prvej audioknihy Michaela Connellyho - Temná ozvena (27:30), ktorou sa otvára audiknižná séria Harry Bosch. A zaspomíname aj na skvelého hosťa z 50 dielu Audinoviniek, Roberta Vlacha (28:48), ktorý je veľkým fanúšikom Connellyho a Boscha.

Prezradíme aj, že napriek tomu, že Michal bol hlavný dozor na nahrávaní audioknihy Temná ozvena, tak vlastne nevie, ako skončí. A preto sa na jej počúvanie teší (29:30).

Ďalšia detektívka na ktorú sme sa pozreli je audiokniha Dokonalé stopy - Helen Fieldsová (36:48) a jej prostredníctvom sa vydáme na škótsku vysočinu. A bude určite strašideľná, lebo si vraj budete obhrýzať nechty od začiatku do konca. Autorkyn web je podľa Petry peckový, lebo je tam parádny efekt motýla (40:52). Petra inak netuší, aké to je pracovať v kaviarni (41:19) zato Michal má úplne jasno v tom, ako by každý barista mohol celý deň nerušene počúvať audioknihy (42:20).

Tento diel uzatvoríme poslednou horúcou novinkou, ktorá navyše vychádza zároveň s knižnou verziou. Je to audiokniha Tiché roky - Alena Mornštajnová (43:19). Ak si kupujete audioknihu a váš partner/partnerka papierovú, tak vy ju už budete mať dávno dopočúvanú, než jemu/jej príde poštou (44:40). Super, čo?

Mimochodom, Petra vraj píše knihy! Zatiaľ síce len do šuplíku, ale aj tak... (48:15)

No a ako vždy nezabudnite, že všetky nové audioknihy nájdete tu. Medzi nimi napríklad aj letmo spomenutú audioknihu Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar (49:00)

Tak dopočutia zase o dva týždne.

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky

#96 Jak, co, proč... ale hlavně KDY?

#96 Jak, co, proč... ale hlavně KDY?

#96 Jak, co, proč... ale hlavně KDY? waveform
0:00 1:06:46
6.11.2019