#84 Od čarodejníc, cez fuckupy a "sebevrahov" až po milované detektívky - Audinovinky

#84 Od čarodejníc, cez fuckupy a "sebevrahov" až po milované detektívky
22.4.2019
0:00 50:18

Máme pre vás, pre všetkých, úplne že všetko. Nesklameme fanúšikov detektívok, ale ani spoločenskej prózy, máme niečo pre dospelých, ale aj pre dospievajúcich. Neveríte? Počúvajte!

Začneme audioknihou Velká kniha fuckupů - Tomáš Studeník, Ivan Brezina (1:45). Mimochodom, spoznáte vydavateľa podľa interpréta? My áno (2:00). Reč je o našom ešte obľúbenejšom vydavateľovi, o Jan Melvil Publishing, ktorý, tramtadadá, zaradil svoje audioknihy do Klubu Audiolibrix a tak si ich už môžete kupovať za kredit (8:15)!

Pripomíme aj, že už za pár týždňov nahrávame naživo, na Světě knihy, tak sa zastavte. S plánovaním už začnite teraz a prídite včas, aby sa vám ušlo to najlepšie miesto (7:06).

Ďalej prišla reč na audioknihu Dívka, která upíjela měsíc - Kelly Barnhillová (9:30), pri ktorej nás zaujme, že kniha mohla mať len pár strán, keby zlá čarodejnica... no veď si vypočujte sami (13:20). Autorka o sebe vraví, že je tvorkyňa koláčov, ale netušíme či chutných, alebo nie.

Audioknižnú sériu Sirotčinec slečny Peregrinové poznáte a práve vychádza audiokniha Povídky podivných - Ransom Riggs, ktorá sa odohráva v čase pred ňou, takže viete svoju zbierku obohatiť o skvelý kúsok (16:05). A, chystá sa pokračovanie tejto trilógie, čím sa z nej stane séria. Alebo teda aj sextológia (18:30).

Plynulo prejdeme k audioknihe Plavby “sebevrahů” - Miroslav Náplava (20:43), ktorá ide do žánru skutočných príbehov. Dozviete sa tak, že hlavná postava, Eduard Ingriš, okrem iného zložil slávnu skladbu Teskně hučí Niagára. Nepoznáte? Petra ju rozhodne spievať nebude (22:18), ale možno vám pomôže video jej podania kapelou Děda Mládek illegal band, ktoré nájdete tu.

Táto audiokniha sa ale venuje najmä tomu, či sa podarilo potvrdiť teóriu o migrácii pôvodných obyvateľov Peru do Polynézie na pltiach (23:27). Petra inak Michalovi neverí že vor sa slovensky povieť plť (25:00) a zistíme, že má slabú slovnú zásobu, aspoň teda v češtine.

Konečne sa dočkáme prvej audioknihy Michaela Connellyho - Temná ozvena (27:30), ktorou sa otvára audiknižná séria Harry Bosch. A zaspomíname aj na skvelého hosťa z 50 dielu Audinoviniek, Roberta Vlacha (28:48), ktorý je veľkým fanúšikom Connellyho a Boscha.

Prezradíme aj, že napriek tomu, že Michal bol hlavný dozor na nahrávaní audioknihy Temná ozvena, tak vlastne nevie, ako skončí. A preto sa na jej počúvanie teší (29:30).

Ďalšia detektívka na ktorú sme sa pozreli je audiokniha Dokonalé stopy - Helen Fieldsová (36:48) a jej prostredníctvom sa vydáme na škótsku vysočinu. A bude určite strašideľná, lebo si vraj budete obhrýzať nechty od začiatku do konca. Autorkyn web je podľa Petry peckový, lebo je tam parádny efekt motýla (40:52). Petra inak netuší, aké to je pracovať v kaviarni (41:19) zato Michal má úplne jasno v tom, ako by každý barista mohol celý deň nerušene počúvať audioknihy (42:20).

Tento diel uzatvoríme poslednou horúcou novinkou, ktorá navyše vychádza zároveň s knižnou verziou. Je to audiokniha Tiché roky - Alena Mornštajnová (43:19). Ak si kupujete audioknihu a váš partner/partnerka papierovú, tak vy ju už budete mať dávno dopočúvanú, než jemu/jej príde poštou (44:40). Super, čo?

Mimochodom, Petra vraj píše knihy! Zatiaľ síce len do šuplíku, ale aj tak... (48:15)

No a ako vždy nezabudnite, že všetky nové audioknihy nájdete tu. Medzi nimi napríklad aj letmo spomenutú audioknihu Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar (49:00)

Tak dopočutia zase o dva týždne.

Populární epizody podcastu Audinovinky

Nejnovější epizody podcastu Audinovinky