Nové audioknihy 19b/2019 - naposlech.cz

Nové audioknihy 19b/2019
14.5.2019
0:00 3:45

„Tátové se vyskytují v nejrůznějších tvarech a velikostech. Jsou tlustí tátové a hubení tátové, vysocí a malí… A samozřejmě jsou dobří tátové a špatní tátové.“ David Walliams přichází s Tátou za všechny prachy a vydavatelství Tympanum zase s audioknihou v interpretaci Jiřího Lábuse.

Taky byste si přáli mít vlastní ostrov, který by byl jen a jen váš? To chtějí i Julián, Dick, George, Anna a pes Tim. Správnou pětku na ostrově pokladů, první příběh kultovní série pro děti britské spisovatelky Enid Blyton, čte Michaela Maurerová, vydává OneHotBook.

Jakub Tamtudy je malý kluk, který zatím neměl v životě moc štěstí. Když však jednou potká na zahradě podivného mužíčka s kouzlem v papírovém pytlíku, jeho život se změní. Audioknihu Jakub a obří broskev od Roalda Dahla čte Vojtěch Kotek, vydává Tympanum.

Příběh dřevěného panáčka, který se stane chlapcem, se stal předlohou řady uměleckých ztvárnění ve filmu i na divadle po celém světě. V režii Miroslava Dismana vznikla v roce 1969 zvuková dramatizace Pinocchio s Karlem Högerem, Jiřinou Bohdalovou a dalšími herci. Nyní ji vydává Supraphon.

Je to sen, realita, horor, blouznění v horečce nebo noční můra? Amanda leží na nemocničním lůžku a hledá bod zlomu, okamžik, kdy jedním banálním krokem odbočila z cesty a směřuje k nevyhnutelné katastrofě. Knihu Samanty Schweblin Mimo dosah čte Dana Černá, vydává Tympanum.

Je mrazivá noc, leden roku 1421, a k bráně Drkolné, malé tvrze v podhůří Šumavy, přijíždí těžce zraněný jezdec. Tak se otevírá třetí díl historické série s Hynkem Tasem z Boru českého autora Františka Niedla. Audioknihu S vlčí hlavou v erbu čte Dušan Sitek, vydávají Bookmedia.

Novela Láska v době globálních klimatických změn, oceněná Magnesií Literou 2018, přináší střet zcela odlišných světů, národností a životních příběhů. Spolu s osobitým stylem psaní Josefa Pánka představuje neobyčejné dílo české literární scény. Nyní jako audiokniha od Tympana v interpretaci Davida Novotného.

Zápas o první dobytí Matterhornu je příběhem o přátelství, které se rozpadlo, o souboji dvou výprav, o zklamání i o velké tragédii. Poutavé vyprávění nejslavnějšího horolezce současnosti Reinholda Messnera Pád nebes vychází v podání Martina Stránského u OneHotBook.

Charlie Engle vypráví v knize Ultramaratonec svůj vlastní životní příběh. Příběh muže, který svou neuvěřitelnou vůlí a díky pomoci dobrých přátel a rodiny dokázal to, co se na počátku zdálo nemožné. Memoáry vytrvalostního běžce čte Michal Jagelka, vydává Audiotéka.

Labyrint pohybu je zvukovou podobou knižního rozhovoru s uznávaným odborníkem na rehabilitaci prof. Pavlem Kolářem o pohybu v medicíně, ve sportu i v běžném životě. Čtou Vasil Fridrich a Romana Růžičková, vydává Vyšehrad skupiny Albatros Media.

Jak se nestát obětí manipulátorů a propagandy? Nejlepší kniha o fake news, se šikovnou manipulací v samotném názvu, vás dovede k tomu, jak nad záplavou informací, která se na nás denně valí, přemýšlet kriticky, ale bez zbytečné paranoie. Audioknihu čte Martin Sláma, vydává CPress.

Music: www.bensound.com

Populární epizody podcastu naposlech.cz

Anima – ukázka z audioknihy
26.4.2022
0:00 4:15
Já, vrah - ukázka z audioknihy
5.4.2023
Tirák - ukázka z audioknihy
16.4.2024
0:00 3:22

Nejnovější epizody podcastu naposlech.cz