Kroky K Úspěchu https://www.soundtier.com/kroky-k-uspechu Sat, 16 Feb 2019 11:05:34 +0000 Sat, 16 Feb 2019 11:05:34 +0000 60 sk All rights reserved info@soundtier.com Nový podcast o historii a vzniku skutečně úspěšných společností. Ve Speciálních epizodách se o své Kroky K Úspěchu podělí čeští zakladatelé firem. Více na www.krokykuspechu.cz Nový podcast o historii a vzniku skutečně úspěšných společností. Ve Speciálních epizodách se o své Kroky K Úspěchu podělí čeští zakladatelé firem. Více na www.krokykuspechu.cz Kroky K Úspěchu info@soundtier.com Jaromír Mai no https://dg8r4j3fqc0r3.cloudfront.net/18/root/1/1500.jpg Kroky K Úspěchu https://www.soundtier.com/kroky-k-uspechu 18-765 Historie Instagramu 1.díl Wed, 13 Feb 2019 12:27:00 +0000 https://www.soundtier.com/kroky-k-uspechu/1-dil-instagram-cely 00:19:17 Jaromír Mai no Podcast Kroky K Úspěchu přináší historii Instagramu.

Příběh jedné z nejoblíbenějších aplikací současnosti, která původně měla sloužit k úplně jiné činnosti.

V podcastu uslyšíte:

Příběh zakladatele Instagramu- programátora samouka

Proč odešel z Googlu

Kde získal nápad na aplikaci

Kolik měla na počátku uživatelů

Kolik peněz získal z od investorů

Poučku (Obrovská hodnota!), která pomohla nejen Instagramu, ale také například Airbnb v počátcích podnikání

Jaká konverzace zrodila Instagram- Vznik Instagramu

První filtr a fotka na Instagramu

Vznik Instagramu

Vydání aplikace na Apple Store

Kolik lidí si ji stáhlo za 24 hodin

Jak řešili přetížení a výpadky serveru

Tón, ze kterého dodnes mrazí

Jak propagovali Instagram bez jediného dolaru (Opět obrovská hodnota znalosti!)

A mnoho dalšího Epizoda k dostání na: Itunes, Stitcher, Audiolibrix, Castbox, Spotify, Youtube www.krokykuspechu.cz

]]>
18-747 Historie Youtube 3. díl Tue, 05 Feb 2019 17:26:00 +0000 https://www.soundtier.com/kroky-k-uspechu/3-dil-mp3 00:17:14 Jaromír Mai no
 • závěrečný díl Historie Youtube
 • Susan Wojcicki byla pro veřejnost dlouho neznámá postava. A to až do doby, než se stala CEO Youtubu.

  Ve skutečnosti její zajímavý příběh začal daleko dříve. Sekla s prací pro Intel, aby se mohla stát 16. zaměstnancem Googlu. Tam na ni čekal těžký a klíčový úkol: propagovat Google BEZ PENĚZ a SAMA.

  Jak si poradila, se dozvíte v tomto dílu.

  V posledním dílu se také dozvíte:

  Kdo přišel s nápadem koupit Youtube, a co ho k tomu vedlo

  Jaký sport vysílalo Youtube bezplatně jako první na světě

  Z Íránu přes Google, až na pozicii CEO

  Paretovo pravidlo a Youtube

  Snaha kopírovat Facebook se nevyplácí…

  Kdo stvořil Justina Biebera a co má společného s prvním miliardovým videem

  Data, počty, statistiky

  Kdy poprvé bylo Youtube v černých číslech

  Google+ přinesl jenom mínusy

  Celý příběh Susan Wojcické

  Proč koupil Google Youtube

  Youtube Red

  prodělečné Youtube TV

  A mnoho dalšího

  https://www.instagram.com/krokykuspechu/

  ]]>
  18-741 Historie Youtube 2. díl Thu, 31 Jan 2019 14:04:00 +0000 https://www.soundtier.com/kroky-k-uspechu/youtube-2-dil 00:20:17 Jaromír Mai no Na konci minulého dílu jsme si říkali o jednoduché změně, která konečně prolomila skoro nulový počet uživatelů. Na ni teď navážeme. Růst počtu uživatelů byl pro zakladatele pozitivní (ještě aby ne, po takové námaze :-) ), jenže s sebou přinesl také obtíže. Jaké? To se dozvíte v podcastu. Díky známostem se Youtube dostal k Sequoia Capital, veleznámé a úspěšné venture capitálové společnosti. A Sequoia do něj napumpovala peníze. Kolik? To se také dozvíte z podcastu. Dále se dozvíte, kolik mělo Youtube ve svých počátcích přímých konkurentů. Co lze použít v kanceláři místo zdi, když nemáte peníze? Google koupil Youtube levně. Proč Google koupil Youtube? Proč uspělo Youtube? Problémy s doménou. Není pirát jako pirát. Youtube a politika- nástroj budoucnosti, díky kterému vyhrál Obama volby. A mnoho dalšího. Podcast také naleznete na Youtube. Více na www.krokykuspechu.cz Sledujte náš Instagram pro více informací a bonusy. @krokykuspechu

  ]]>
  18-740 Historie Youtube 1. díl Tue, 29 Jan 2019 20:52:00 +0000 https://www.soundtier.com/kroky-k-uspechu/youtube-1-dil 00:16:31 Jaromír Mai no Každý zná Youtube. Málokdo ale zná jeho příběh. My vám ho povíme pěkně od začátku.

  V podcastu uslyšíte o:

  Paypal a Paypal mafia

  Příběh zakladatelů Youtube

  K čemu Youtube původně sloužil a jak se jim nedařilo uspět

  A mnoho dalšího

  Podcast o historii a vzniku Youtube vám přineseme opět ve více dílech. V prvním vám představím zakladatele a jejich příběhy. Dozvíte se také, že se potkaly v Paypalu, který započal příběh několika velkých startupů a to ať už přímo (( Elon Musk a jeho Tesla a SpaceX, Reid Hoffman - Linkedin) a mnoho dalších), nebo nepřímo((Peter Thiel - první investor Facebooku) a ještě více dalších). Celý tento vesmír se nazývá jako PaypalMafia.

  A zněj, pochází i zakladatelé Youtube.

  Povím vám, jak dostali nápad a jak jej realizovali.

  Také se dozvíte počáteční neúspěchy.

  Více o našem podcastu na www.krokykuspechu.cz

  Sledujte náš Instagram pro více info a nejdůležitější poznatky z epizod: www.instagram.com/krokykuspechu/

  Epizoda také na Youtube se slideshow.

  ]]>
  18-736 Historie UFC 3.díl Mon, 28 Jan 2019 17:31:00 +0000 https://www.soundtier.com/kroky-k-uspechu/historie-ufc-3-dil 00:19:00 Jaromír Mai no Poslední díl věnovaný historii UFC. Této společnosti vděčíme za vznik MMA. V dnešním díle uslyšíte: Jak si UFC poradilo s konkurenty, jako byli: WEC, PRIDE, STRIKEFORCE a IFL Jak vznikly první ženské divize a v nichž kralovala Ronda Rousey Jak UFC dbá na zdraví zápasníků. USADA atd. UFC 100 UFC 205 v Conor McGregor vs. Eddie Alvarez v Madison Square Garden. Kontroverze oblečení Reebok Dohoda s Fox Sports Prodej UFC za 4 MILIARDY dolarů Dohoda s ESPN+ Nová rekordní hodnota UFC Díl také naleznete na Youtube se slideshow. Příští podcast bude věnovaný společnosti YOUTUBE. Předchozí díly se zabývali počátkem UFC. Cestou této organizace smíšeného bojového umění, která ho vyvedla z undergroundu, až na obrazovky veřejně dostupných televizí. Ve druhém díle si můžete poslechnout příběhy, ve kterých hrají hlavní roli Dana White a bratři Fertittovi. Také se dozvíte, díky čemu uvidíme již brzy UFC v Praze při UFC Fight Night Prague, kde se můžeme těšit na Lucii Pudilovou. Další informace a kontakt naleznete na www.krokykuspechu.cz Instagram: @krokykuspechu

  ]]>
  18-735 Historie UFC 2.díl Mon, 28 Jan 2019 17:15:00 +0000 https://www.soundtier.com/kroky-k-uspechu/historie-ufc-2-dil 00:18:44 Jaromír Mai no Příběh tří bláznů. Pokračujeme tam, kde jsme skončili- UFC bylo na pokraji bankrotu. Přesto se tři blázni rozhodli tuto společnost koupit za 2 miliony dolarů. Kdo byli? Kde na to vzali? Jaká byla jejich motivace?(spoiler: prachy to nebyly) Dozvíte se že: Klíčový podíl na dnešní existenci UFC má mafie a hazard. Co měli bratři Fertittové ve smlouvě, aby vyřešily spory. Jak dostali svoji reality show do TV, která je předtím 2 krát odmítla. Tuto epizodu naleznete také na Youtube i s fotkami. Více o podcastu najdete na: https://www.krokykuspechu.cz/ Sledujte nás také na Instagramu, kde se dopředu dozvíte, o čem budou další epizody a nejdůležitější poznatky z epizod minulých.

  ]]>
  18-733 Historie UFC 1.díl Mon, 28 Jan 2019 12:02:00 +0000 https://www.soundtier.com/kroky-k-uspechu/historie-ufc-1-dil 00:16:44 Jaromír Mai no První díl podcastu o historii úspěšných společností. A začneme tou, která si svoji dnešní slávu musela vydobýt na několika opravdu těžkých frontách- mimo jiné například stažení z kabelových televizí, zákaz konat turnaje v 36 amerických státech, atd. Několikrát se situace jevila skoro bezvýchodná a krach byl blízko. Jen málokdo tušil, že se podaří z nápadu na turnaj, kde se porovnají různá bojová umění, vytvořit společnost, která se o necelých 23 let později prodá za 4,2 miliardy dolarů. To ale předbíháme. V prvním díle se dozvíte: kdo byli zakladatelé a jak k nápadu přišli. díky komu dnes UFC existuje kdo byl jejich úhlavní nepřítel. A mnoho dalšího Více o podcastu najdete na: https://www.krokykuspechu.cz/ Sledujte nás také na Instagramu, kde se dopředu dozvíte, o čem budou další epizody a nejdůležitější poznatky z epizod minulých.

  ]]>